Bezprecedensowy wyrok w Tarnowie. Morderca ukarany po 23 latach

FK
FK
policja

Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa sprzed 23 lat. – To sytuacja bez precedensu – twierdzą eksperci.

To sprawa bez precedensu. Po 23 latach udało się ukarać mordercę sprzedawczyni w sklepie w Niedomicach obok Tarnowa. Do morderstwa doszło 23 stycznia 2001 roku.

– Dowodem był przede wszystkim ślad krwi, który został zabezpieczony na ladzie sklepowej wtedy, w 2001 roku, w taki sposób, że z niego ustalono, jaki jest kod genetyczny osoby, która ten ślad zostawiła i po ponad 20 latach zdołano przypisać ten ślad do konkretnej osoby. Jest to wystarczający dowód winy, gdy powiąże się go również z samymi wyjaśnieniami oskarżonego. Sąd Okręgowy uznaje, że po wielu latach, ale stało się zadość sprawiedliwości – powiedziała Agnieszka Sadecka, która wydała wyrok.
(cytat za Radio Kraków: tutaj)

Morderca sprzed 23 lat nareszcie skazany. Co kierowało Markiem T.?

Chodzi o Marka T. Mężczyzna pozostawał bezkarny przez 21 lat. W tym czasie tarnowska policja porównywała kod genetyczny 600 mężczyzn z Niedomic i okolic.

Wreszcie się udało. Marek T. najpierw przyznał się do winy, ale potem wycofał zeznania. Od 2022 roku przebywa w areszcie. Był również skazany za znęcanie się nad żoną.

Jak się okazuje, Marek T. zabił kobietę, ale nie okradł sklepu. Zniknęła z niego tylko torebka, w której znajdowało się niewiele pieniędzy. O zbrodni opowiedział śledczym ze szczegółami.

Sąd skazał mordercę na 15 lat pozbawienia wolności. Podczas odbywania kary będzie musiał przejść terapię osobowości i rozpocząć leczenie uzależnienia od alkoholu.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *