Dramatyczne żniwo długiego weekendu na drogach. Jest gorzej niż rok temu!

KS
KS

Jest gorzej niż przed rokiem! Podczas długiego weekendu czerwcowego policjanci ruchu drogowego na Małopolskich drogach odnotowali wzrost wypadków i rannych w porównaniu do ubiegłorocznego weekendu. 

Podczas wydłużonego weekendu czerwcowego nad bezpieczeństwem podróżnych – każdego dnia czuwali małopolscy policjanci ruchu drogowego. W celu utrzymania płynności ruchu, w miejscach tworzenia się zatorów drogowych policjanci podejmowali ręczną regulację ruchem – zwłaszcza na trasie Kraków – Zakopane. Ponadto funkcjonariusze reagowali na wykroczenia i przestępstwa wpływające na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar, przede wszystkim na nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, niezapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem, przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami.

Wzrost do poprzedniego roku

Wstępne dane statystyczne pokazują, że w okresie od 29 maja do 2 czerwca br., w Małopolsce doszło do 40 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 46 zostało rannych. Ponadto zatrzymano 75 nietrzeźwych kierujących. W porównaniu do ubiegłorocznego weekendu związanego ze Świętem Bożego Ciała odnotowano wzrost ilości wypadków o 22, wzrost ilości rannych o 26 osób natomiast liczba ofiar śmiertelnych pozostała na tym samym poziomie. 

W ubiegłym roku, podczas weekendu czerwcowego związanego ze Świętem Bożego Ciała”, tj. od 7 do 11 czerwca 2023 roku na małopolskich drogach doszło do 18 wypadków, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 20 zostało rannych. Ujawniono 115 nietrzeźwych kierujących.

Źródło: policja.małopolska.gov.pl 

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *