----- Reklama -----

Wisła Kraków wygrała Murapol Cup. Wielkie emocje podczas międzynarodowego turnieju

FK
FK

Przez czternaście edycji żaden klub z Krakowa nie sięgnął po tytuł na własnym podwórku. W niedzielę to się zmieniło. Wisła Kraków wygrała XIV Międzynarodowy Turniej Piłkarski U-11 Murapol Cup i zapisała się w historii imprezy.

Karny dreszczowiec i finałowa radość

Turniej zgromadził dwanaście drużyn z sześciu krajów. Na boisko przy ulicy Reymonta weszły między innymi Dynamo Kijów, Torino FC, Heerenveen, Jagiellonia Białystok i Lechia Gdańsk. Przez dwa dni chłopcy urodzeni w 2015 roku walczyli o to, żeby zostać najlepszymi w Krakowie.

Wisła Kraków nie miała łatwej drogi. W ćwierćfinale lokalny rywal, Beniaminek Krosno, doprowadził do remisu 1:1 i wymusił rzuty karne. Piłkarze Wisły wygrali je 5:4 i awansowali dalej. W półfinale przyszła kolejna walka do ostatniej chwili — z Lechią Gdańsk skończyło się bezbramkowo, a o awansie znowu zdecydowały karne. Tym razem Wisła wygrała 3:2.

W finale nie było już żadnych wątpliwości. Stal Rzeszów, która w półfinale rozbiła włoskie Torino aż 3:0, nie potrafiła zagrozić krakowianom. Padła jedna bramka i to wystarczyło. Wisła wygrała 1:0 i zdobyła tytuł.

Czwarty polski triumf, pierwszy krakowski

To czwarty raz, kiedy polskie barwy święciły triumf w Murapol Cup. Wcześniej dokonały tego Legia Warszawa, Escola Varsovia i wspomniany Beniaminek Krosno. Jednak żaden z tych klubów nie grał u siebie. Wisła wygrała na własnym stadionie, przed krakowską publicznością — i to właśnie robi z tego zwycięstwa coś wyjątkowego.

Quick Link

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *