Obrońca Cracovii Oskar Wójcik może przenieść się do Bundesligi. Według informacji Gazety Krakowskiej, Werder Brema wysłał ofertę i prowadzi rozmowy w sprawie transferu 22-letniego defensora.
Niemcy chcą „Wuja”
Werder Brema złożył ofertę za Wójcika i negocjuje kwotę transferu. Klub z Bundesligi jest gotowy zapłacić od 3 do 5 milionów euro za obrońcę, którego kontrakt z Cracovią obowiązuje do 2029 roku. Portal Transfermarkt wycenia zawodnika na 5 milionów euro.
Najlepszy sezon w karierze
Wójcik zaliczył znakomity sezon w Ekstraklasie. Znalazł się w piątce najlepszych defensorów ligi według Ekstraklasy S.A., a selekcjoner reprezentacji Polski Jan Urban powołał go na zgrupowanie i dał mu szansę debiutu w towarzyskim meczu z Ukrainą. Zainteresowanie jego osobą pojawiało się już zimą – wtedy przyglądały mu się Brøndby Kopenhaga oraz kilka klubów z Włoch.
Cracovia może stracić gwiazdę
Wójcik na razie nie rozpoczął przygotowań do nowego sezonu. Trener Grzelak przyznał mu dodatkowy tydzień wolnego z powodu obowiązków reprezentacyjnych. W Werderze czekają już dwaj Polacy – Dawid Kownacki i Dariusz Stalmach. Jeśli negocjacje zakończą się pomyślnie, „Wuj” dołączy do rodaków w Niemczech.



