Miasto apeluje: „Widzisz? Alarmuj!”. W czwartek posiedzenie sztabu ds. powodzi

MN
MN

Wtorek upłynął w Krakowie przy akompaniamencie syren strażackich. Strażacy odnotowali kilkaset interwencji związanych z podtopieniami. Z tego samego powodu kilkadziesiąt razy interweniowała jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna.

Dziś powinno być znacznie spokojniej, a to przede wszystkim za sprawą poprawy pogody. We wtorek wieczorem deszcz ustał, a dziś w prognozie nie ma opadów.

Nie oznacza to jednak, że jest już po sprawie.

We wtorek na Serafie przy ul. Popiełuszki i na Drwini Długiej przy ul. Udzieli przekroczone zostały stany alarmowe. Na szczęście po południu woda zaczęła powoli opadać. Inspektorzy jednostki Klimat-Energia-Gospodarka Wodna są jednak w pełnej gotowości i stałym kontakcie z Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Aktualny stan wód na: potoku Rozrywka, Dłubni. potoku Kościelnickim, potoku Kostrzeckim, Serafie, Drwince, Bibiczance można śledzić tutaj.

W czwartek, 6 czerwca, o godz. 8.00, odbędzie się posiedzenie zespołu ds. powodzi na terenie Bieżanowa, w czasie którego przedstawiona zostanie informacja o dotychczasowych działaniach w celu poprawy bezpieczeństwa powodziowego tej części miasta jak i proponowanych docelowych rozwiązaniach na przyszłość, które można byłoby zrealizować we współpracy z innymi podmiotami, m.in. PKP PLK czy Wodami Polskimi.

Bardzo duże ilości wody spływającej chodnikami i ulicami po gwałtownych opadach deszczu niosą ze sobą piasek, liście lub śmieci. Dlatego pod numerem 12 616 75 55 pracownicy KEGW czekają na telefoniczne interwencje mieszkańców zgłaszających niedrożne wpusty uliczne w swojej okolicy. Zawsze podejmą oni skuteczne działania, ponieważ utrzymanie sprawności i pełnej drożności miejskiej kanalizacji deszczowej jest dla pracowników jednostki KEGW sprawą pierwszorzędną.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *