A jednak! Legendarny trener zostaje w Cracovii

KS
KS
Rudolf Rohaczek

Odchodzi ale jednak… zostaje! Rudolf Rohaczek przez 20 lat był trenerem hokeistów Comarch Cracovii, aż nagle został zwolniony. Zostanie jednak w klubie, ale w innej roli.

Rudolf Rohaczek to twórca największych sukcesów hokeistów Comarch Cracovii ostatnich dwóch dekad. Zdobył z nią Puchar Kontynentalny, 7 mistrzostw Polski, 3 Puchary Polski i 3 Superpuchary Polski. Został zwolniony z pełnienia funkcji trenera po pięknej 20-letniej przygodzie w Comarch Cracovii. Jednak pozostanie w strukturach klubu jako doradca zarządu ds. hokeja.

W zakres obowiązków 61-latka wchodzić będzie między innymi przygotowywanie analiz na temat funkcjonowania pierwszej drużyny i Akademii Hokejowej Cracovia CANPACK, skauting i wyszukiwanie uzdolnionych zawodników z Czech i Słowacji, a także ustalanie, wraz z zarządem Cracovii, strategii zatrudniania zawodników do pierwszej drużyny. Ważne będą również opinie Rudolfa Rohaczka na temat poprawy wizerunku sekcji pod kątem medialnym i marketingowym.

– To była wspólna decyzja klubu i właściciela, ale podjęta po moich przemyśleniach i rekomendacjach. Trener chciał decydować w klubie o wielu aspektach, choćby o transferach. Miał do tego prawo, ale chcemy zmienić sposób zarządzania sekcją – tłumaczył niedawno prezes Mateusz Dróżdż.

Przypomnijmy, że miejsce Rohaczka na stanowisku pierwszego trenera ,,Pasów’’ zajął Marek Ziętara.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *