Andrzej Duda obchodzi urodziny. Prezydent Polski podjął ważną decyzję

FK
FK

W dniu urodzin Andrzej Duda, prezydent Polski podjął ważną decyzję. Ułaskawił samotną matkę.

52 urodziny obchodzi Andrzej Duda. Prezydent Polski urodził się w Krakowie, tu się uczył i rozpoczynał karierę polityczną. Zaprowadziła go do Pałacu Prezydenckiego. W dniu swojego święta podjął ważną decyzję.

Andrzej Duda ułaskawił matkę czwórki dzieci

Prezydent ułaskawił 27-letnią Angelikę Zajączkowską. Kobieta w 2020 roku wbiła nóż w ciało napastnika, który zaatakował jej męża. Jak sama tłumaczyła, zrobiła to, żeby ratować swoje dzieci.

Sąd skazał Zajączkowską na trzy lata więzienia za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kobieta błagała prezydenta Dudę o ułaskawienie, bo jest samotną matką czwórki dzieci. Dwoje z nich znajduje się w spektrum autyzmu.

Decyzja przyszła 16 maja, w dzień urodziny prezydenta Dudy, gdy kobieta wraz ze swoim pełnomocnikiem czekała na rozprawę we wrocławskim sądzie.

– Kamień spadł mi z serca. Czuję niesamowitą ulgę. Dostać ułaskawienie jest bardzo ciężko. Otrzymałam coś, co jest niemożliwe, co rzadko kto dostaje. Dziękuję za drugą szansę. Teraz zaczyna się spokojne, normalne życie, przede wszystkim dla moich dzieci. Zależy mi, żeby naprawić swoje błędy i nie popełniać ich ponownie – powiedziała Zajączkowska.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *