Już wkrótce w Krakowie parada równości. Trwa zbiórka środków na organizację

MN
MN

Zapowiada się niemałe wydarzenie na ulicach Krakowa. 18 maja w naszym mieście odbędzie się marsz równości. Jak zapowiadają organizatorzy, Stowarzyszenie Queerowy Maj, będzie tajemniczo, ale i wspólnotowo!

Rok temu według organizatorów na marszu równości pojawiło się około 12 tysięcy osób. Wówczas marsz rozpoczął się przy Muzeum Narodowym, a następnie skierował się w kierunku Rynku Głównego. By na koniec ruszyć w drogę powrotną.

Organizatorzy chcieli zwrócić wówczas uwagę, że Polska po raz czwarty z rzędu zajęła ostatnie miejsce w rankingu ILGA-Europe, który ocenia poziom życia i prawa mniejszości LGBT+ we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

W tym roku marsz też odbędzie się w maju. Organizatorzy chcą, by odbywał się jak najbliżej j Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homo-, Bi-, Trans- i Interfobii, obchodzonego od lat 90. 17 maja, na pamiątkę wykreślenia homoseksualności przez WHO z listy chorób.

W zeszłym roku na mapę krakowskich wydarzeń powrócił też Festiwal Queerowy Maj, a wraz z nim 16 różnorodnych, społecznościowych wydarzeń. Społeczność i wspólnotowość będą ważne i w tym roku, chociaż Queerowy Maj jak zawsze podkreśla, że nie zabraknie dobrej zabawy i widocznego, kolorowego, głośnego wydarzenia.

Na portalu zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę na organizację wydarzenia. W chwili pisania artykułu, Stowarzyszenie uzbierało blisko 5 tysięcy złotych. Cel zbiórki nie został jeszcze osiągnięty, bo organizatorzy liczą na 10 tysięcy złotych.

Podaj dalej
1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *