Marsz Równości z patronatem prezydenta. Miszalski pójdzie w Marszu. Wywiesi na magistracie tęczową flagę

MN
MN

Prezydent Aleksander Miszalski podjął swoją pierwszą decyzję dotyczącą patronatu – będzie to patronat nad Marszem Równości. Nowy prezydent planuje również udział w Marszu oraz zapowiedział wywieszenie Tęczowej Flagi na magistracie.

Tegoroczna edycja Marszu Równości odbędzie się 18 maja. Jak napisał prezydent Krakowa w piśmie do organizatorów – Stowarzyszenia „Queerowy Maj”, prezydenckie poparcie w tym roku ma wyjątkową rangę, przede wszystkim z racji jubileuszu dwudziestolecia Marszu. Równocześnie jest to też dla niego szczególny moment osobisty. Marsz Równości 2024 jest bowiem pierwszym wydarzeniem, które zdecydował się objąć patronatem. Stanie się to już w pierwszym dniu na stanowisku prezydenta Krakowa.

Marsz Równości Kraków 2024

Miszalski chce, aby jego decyzja była traktowana jako symboliczne podkreślenie zaangażowania w budowanie Krakowa jako miasta wrażliwego i tolerancyjnego. Miasta otwartego, będącego domem dla wszystkich. Nie bez powodu Kraków ma w swoim herbie symbol otwartych bram. Równość, wolność, solidarność i szacunek dla inności, to wartości, którymi nasze miasto chce się wyróżniać.

Aleksander Miszalski, jako pierwszy prezydent Krakowa w historii, wyraził też chęć uczestniczenia w Marszu. Zapowiedział także wywieszenie na magistracie Tęczowej Flagi.

Marsz Równości odbędzie się 18 maja, początek zaplanowano na godzinę 15:00. Pochód wyruszy spod Muzeum Narodowego przy Alei 3 Maja, a potem ulicami Piłsudskiego, Straszewskiego, Podwale i Szewską dostanie się na Rynek Główny. Wieczorem ruszy w drogę powrotną, ale tym razem pójdzie ulicami: Grodzka, św. Idziego, Podzamcze, Powiśle, Zwierzyniecka, Al. Krasińskiego. Organizatorzy przewidują, że w wydarzeniu weźmie udział 5 tysięcy osób, a zakończenie planowane jest na godzinę 22:00.

List prezydenta Aleksandra Miszalskiego do Stowarzyszenia „Queerowy Maj”:

list prezydenta A. Miszalskiego

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *