----- Reklama -----

Oficjalnie! Monika Piątkowska wygrała wybory w Krakowie

FK
FK

Monika Piątkowska wygrała wybory uzupełniające w Krakowie. Pierwsza w historii miasta kobieta – senator.

Monika Piątkowska z Koalicji Obywatelskiej zdobyła mandat senatora w niedzielnych wyborach uzupełniających w Krakowie. Jako pierwsi informowaliśmy o tym w niedzielę wieczorem, gdy pojawiły się pierwsze sondaże. Kandydatka KO uzyskała 50,14 procent poparcia, czyli trochę ponad 25 tysięcy głosów.

Słaba frekwencja na wyborach do Senatu

Drugie miejsce w rywalizacji o Senat z okręgu nr 33 zajął Mateusz Małodziński z PiS, który zdobył 31,41 procent głosów. Adam Berkowicz z Konfederacji zajął trzecie miejsce z wynikiem 10,47 procent. Listę zamknęła Ewa Sładek z Partii Razem, którą poparło 7,98 procent głosujących.

Mieszkańcy nie wykazali dużego zainteresowania głosowaniem – frekwencja wyniosła zaledwie 16,52 procent. Szczególnie słabo było rano, gdy lokale wyborcze stały praktycznie puste.

Quick Link

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *