Park Tetmajera już prawie gotowy!

KS
KS
Park tetmajera

Park Tetmajera w Bronowicach już za niedługo będzie miał swoje oficjalne otwarcie. Mieszkańcy Krakowa mogą się w nim zrelaksować, a najmłodsi pobawić. Park będzie miał coś dla każdego, a dodatkowo będzie możliwość spokojnego spacerowania po nowym chodniku, który jest dużo bezpieczniejszy od poprzedniego.

W parku rzecznym Tetmajera trwają ostatnie prace przed oficjalnym otwarciem. Przestrzeń jest utrzymana w młodopolskim klimacie, a nowo posadzone malwy i piwonie będą przypominać otoczenie dawnych bronowickich chat. Park zajmuje powierzchnię wzdłuż ul. Tetmajera – od parkingu aż po zbiornik wodny Pasternik i teren leśny graniczący z uroczyskiem w Rząsce. 

Każdy gość parku znajdzie w nim coś dla siebie. Będą stoły do piknikowania, strefa relaksu z ławkami, elementy zabawowe dla najmłodszych, a także strefa dla nieco większych krakowian, w której znajdzie się street workout czy flowpark, oraz przestrzeń edukacyjna w części leśnej. W parku Tetmajera będzie ponad 5,5 tys. roślin.

Miejsce rekreacji wyznaczą białe płotki z niebieskimi elementami, tworząc pejzaż nawiązujący do tożsamości tej części Krakowa. Ponadto, ulica Tetmajera zyska potrzebny w tym miejscu chodnik. Dzięki niemu przemieszczanie się pieszych wzdłuż ulicy będzie dużo bezpieczniejsze. Do tej pory spacerowanie było możliwe wyłącznie wąskim poboczem. 

Przestrzeń jest już prawie gotowa, jednak w związku ze zleconymi dodatkowymi pracami, musimy jeszcze chwilę poczekać na jej ostateczny kształt. 

Zadanie jest realizowane ze środków rządowego funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych, z budżetu obywatelskiego – projekt „Łączymy bronowickie parki” oraz ze środków własnych miasta.

fot. Kraków.pl
Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *