Potężny mandat o wartości 11 tys. złotych i 15 punktów karnych. Tyle dostał uczestnik nielegalnych wyścigów w Krakowie 

KS
KS
Zatrzymanie

Policjanci krakowskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania na terenie Krakowa wymierzone w nielegalne wyścigi na ulicach miasta. Ten weekend obfitował w ogromną ilość skontrolowanych pojazdów i nałożonych mandatów. 

Od początku maja br. na terenie Krakowa policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie systematycznie prowadzą działania wymierzone przeciwko uczestnikom nielegalnych wyścigów. Od tego czasu policjanci w ramach działań skontrolowali 467 pojazdów. Kontrolom poddano kierujących, którzy przemieszczali się naruszając przepisy ruchu drogowego.

Tylko podczas tego weekendu, policjanci skontrolowali 340 pojazdów, nałożyli 145 mandatów na kwotę ponad 150 tysięcy złotych. W 210 przypadkach stwierdzili przekroczenie dopuszczalnej prędkości. W trakcie działań 22 kierujących zostało pouczonych. Natomiast wobec 13 kierowców sporządzono dokumentację, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu.

Zatrzymano 44 dowody rejestracyjne i 5 praw jazdy. Dodatkowo w trakcie działań policjanci ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących oraz 3 kierujących pod wpływem środków odurzających. 4 osoby nie posiadały uprawnień do kierowania pojazdami, a 3 z nich miały sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Rekordzista był natomiast kierujący, który 10 maja br. za popełnione wykroczenia drogowe otrzymał mandat na kwotę 11 tysięcy złotych oraz 15 punktów karnych.

fot. /kraków.policja.gov.pl/

Źródło: kraków.policja.gov.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *