Szokująca decyzja małopolskich baronów! Odwołano wiceprezesa, rozwiązano podokręg

FK
FK
Ryszard Kołtun, prezes MZPN

MZPN odwołał dwóch działaczy. Czy to była zemsta?

To było prawdziwe trzęsienie ziemi w Małopolskim Związku Piłki Nożnej. Z funkcji wiceprezesa Bartosz Ryt przestał pełnić funkcję wiceprezesa ds. prawnych. Z posadą prezesa Podokręgu Kraków pożegnał się Kazimierz Śliwiński. Jakby tego było mało, obaj zostali odwołani z prezydium zarządu. Co się stało?

Prezes MZPN odwołał dwóch działaczy

Działacze zostali odwołani, bo jak twierdzi Ryszard Kołtun, prezes MZPN „prezydium powinno być radą mędrców”. Być może chodzi o wiek Ryta. To jeden z najmłodszych działaczy w Małopolsce. Nie można odmówić mu wiedzy, bo z powodzeniem prowadzi kancelarię radcy prawnego.

Być może przyczyną mojej dymisji jest moje silne wsparcie organizacyjne i prawne dla projektów piłkarskich realizowanych z budżetu obywatelskiego. Cieszę się, że takie projekty wspierające piłkę dzieci i młodzieży są w Krakowie realizowane. Od ponad 10 lat jestem zaangażowany w pracę na rzecz piłki nożnej w małopolskich strukturach piłkarskich – powiedział Ryt cytowany przez TVP Sport (tutaj).

Chcieli pomóc dzieciom. Spotkała ich kara od MZPN

Ryt i Śliwiński wspierali projekty, dzięki którym do najmłodszych sportowców trafił sprzęt piłkarski. Zachęcali do głosowania na Mistrzostwa Piłkarskie Dzieci Krakowa.

– Mówili, że to świetna impreza, dzieci miały zapewnione wyżywienie, opiekę medyczną, sędziów, a na koniec dostały medale. Kluby na tym też skorzystały, bo każda drużyna za jedną rundę dostała voucher w wysokości 2,5 tys zł na sprzęt. W skali roku daje to 5 tys. zł. To realna i wymierna pomoc dla lokalnych krakowskich klubów. Na jednym z turniejów był ówczesny kandydat na prezydenta Krakowa, dziś już prezydent, Aleksander Miszalski. I on też przyklaskiwał tej inicjatywie – mówi rozczarowany Śliwiński.

To nie wszystko, bo na posiedzeniu zarządu działacze rozwiązali Podokręg Kraków, w którym działali Ryt i Śliwiński. Według ludzi będących blisko MZPN-u to zemsta za domniemane nieposłuszeństwo wobec małopolskich barnów. Młodzi działacze starali się pozyskiwać środki z różnych źródeł i… spotkała ich niezasłużona kara. Nasi informatorzy twierdzą, że Kołtun urządził pokaz siły przed nadchodzącymi wyborami w MZPN-ie. Kadencja obecnego prezesa kończy się w 2025 roku.

Podaj dalej
1 komentarz
  • Bardzo dobre. Byłem naprawdę szczęśliwy, że znalazłem to miejsce . Wielu osobom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę ,by się wypowiadać na opisywany temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Świetny artykuł. Zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i regularnie tu zaglądał, żeby poczytać nowe posty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *