Most na Sole coraz bliżej ukończenia. Jedna jezdnia już prawie gotowa

Dobre wieści dla mieszkańców Oświęcimia i okolic. Prace przy budowie mostu na Sole idą zgodnie z planem, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie poinformowała właśnie, że jedna nitka trasy jest już gotowa.

MS
MS

Budowa Mostu na Sole w Oświęcimiu jest jedną jedną z kluczowych inwestycji na trasie obwodnicy tego miasta. Według wstępnego harmonogramu budowa ma zakończyć się w 2024 roku. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. Koszt szacowany jest na ok. 468 mln zł, sfinansowany w znacznej części z pieniędzy europejskich.

Obwodnica wraz z mostem jest kluczową inwestycją dla rozwoju Oświęcimia.

Jedna jezdnia jest już prawie gotowa, a drugą wkrótce zaczniemy budować – informuje GDDKiA Kraków.

Obwodnica Oświęcimia ma mieć ponad 9 km długości i przechodzić będzie przez trzy nowe mosty: na Wiśle, Sole i Młynówce oraz tunel kolejowy. Dwujezdniowa obwodnica ma zaczynać się na wysokości Bojszów. Przebiegać będzie mostem na Wiśle przez Pławy, następnie tunelem pod torami kolejowymi, ulicą Ostatni Etap. Na granicy Oświęcimia i Rajska przetnie ulicę Legionów, dalej przejdzie nowym mostem przez Sołę na wysokości ogródków na Kamieńcu i przez ulicę Jagiełły, później granicą stawu Adolfin, obok ogródków Stare Stawy i za Castoramą włączy się do drogi krajowej 44. Na przebiegu obwodnicy Oświęcimia są planowane węzły: przy ulicy Legionów łączący się z drogą w kierunku Brzeszcz, przy ulicy Jagiełły z drogą na Kęty i przy ulicy Zatorskiej za Castoramą, ułatwiający zjazd w kierunku północnej obwodnicy miasta i Zatora.

fot. Twitter/ GDDKiA Kraków

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *