Pilne! Youtuber i przedsiębiorca łączą siły. We wtorek szykuje się wielki protest

FK
FK

Będzie blokada DK75 na granicy Nowego Sącza i Chełmca. Walczą o szybką budowę Sądeczanki.

Na wtorek, 18 czerwca, zaplanowano blokadę drogi krajowej DK75 na granicy Nowego Sącza i Chełmca. Organizatorami protestu są Łukasz Smolarski, popularny YouTuber prowadzący kanał Biznes Misja, oraz lokalny przedsiębiorca Maciej Szafraniec, właściciel firmy ART WOOD, produkującej meble z litego drewna. Celem protestu jest zwrócenie uwagi na opieszałość w budowie drogi szybkiego ruchu Nowy Sącz-Brzesko, znanej jako Sądeczanka.

Smolarski wyraża frustrację mieszkańców, wskazując, że od prawie 30 lat niewiele zrobiono poza obietnicami. Jego zdaniem brak odpowiedniej infrastruktury komunikacyjnej prowadzi do stagnacji regionu, odpływu turystów oraz trudności w przyciąganiu nowych inwestycji z Krakowa i innych części Polski. Smolarski podkreśla konieczność działania mieszkańców w walce o przyszłość miasta i regionu.

Wielki protest na DK75

Blokada odbędzie się 18 czerwca w godzinach 13:00-13:30. Przewodniczący zgromadzenia, Łukasz Smolarski, przewiduje udział około 100 osób. Uczestnicy z transparentami będą manifestować na drodze krajowej, informując o problemach komunikacyjnych regionu i ich konsekwencjach. W proteście wezmą udział przedstawiciele lokalnych mediów, znane osobistości oraz byli rektorzy i biznesmeni, w tym prof. Krzysztof Pawłowski, były rektor WSB-NLU w Nowym Sączu.

Protest ma również na celu zwrócenie uwagi na dramatyczną sytuację na DK75, w tym na częste wypadki i trudności w dostępie do autostrady A4. W planach jest m.in. lądowanie helikoptera, co ma symbolizować brak alternatywnego transportu dla mieszkańców.

Po zakończeniu protestu, o godzinie 18:00, w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu przy ulicy Zielonej 27 odbędzie się otwarte spotkanie z władzami, samorządami, politykami, przedsiębiorcami i mieszkańcami. Panel dyskusyjny będzie poświęcony problematyce budowy Sądeczanki.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *