Tąpnięcie w Cracovii. Po remisie z ŁKS poleciała głowa trenera

MS
MS

Jacek Zieliński nie jest już trenerem Cracovii. Stracił pracę bezpośrednio po piątkowym remisie 2:2 z ŁKS Łódź.

To była szybka piłka. W piątek Cracovia zremisowała z ŁKS Łódź 2:2. Pasy dwukrotnie prowadziły. Najpierw 1:0 po trafieniu Benjamina Kallmana, a potem 2:1 po golu autorstwa Otara Kakabadze.

Bramka na wagę remisu padła na cztery minuty przed końcem meczu. Sędzia doliczył aż siedem minut, ale Cracovia nie zdołała wykorzystać tego czasu na zdobycie kolejnej bramki. W efekcie zremisowała z ostatnią drużyną w tabeli PKO Ekstraklasy.

Prezes Mateusz Dróżdż nie czekał aż emocje opadną. Cracovia zaraz po meczu ogłosiła, że Jacek Zieliński stracił pracę.

Zarząd MKS Cracovia SSA zakończył dzisiaj współpracę z Jackiem Zielińskim.

CRACOVIA (@MKSCracoviaSSA)

Pasy pod jego wodzą nie wygrały od siedmiu spotkań. Rok 2024 zaczęły od wygranej 6:0 nad Radomiakiem Radom, ale potem było dużo gorzej.

Do końca sezonu pierwszą drużynę poprowadzi Dawid Kroczek, trener rezerw Pasów. Do sztabu szkoleniowego dołączy także Maciej Palczewski oraz Tomasz Przekaza.

Dziękuję trenerowi za poświęcony czas i zaangażowanie w rozwój naszego klubu. Doceniam jego pracę i życzę powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach

powiedział prezes Cracovii, Mateusz Dróżdż.

Jacek Zieliński był związany z Cracovią od 2015 roku i przez kolejne dwa lata prowadził pierwszą drużynę. W tym czasie, wraz z zespołem awansował do eliminacji Ligi Europy UEFA w rozgrywkach 2015/2016 oraz dwukrotnie wygrał w derbach Krakowa, a także dwa razy remisował.

Do Cracovii powrócił w 2021 roku i do piątku piastował funkcję szkoleniowca pierwszego zespołu Pasów.