Valvoline Rajd Małopolski. Szybkie i głośne samochody w Wadowicach

KS
KS
Valvoline Rajd Małopolski

W czwartek 6 czerwca rozpoczął się Valvoline Rajd Małopolski 2024. Sportowe emocje i wiele atrakcji, a to wszystko w Wadowicach. Nie zabraknie również utrudnień w ruchu i zmian w komunikacji miejskiej.

W dniach 6-8 czerwca odbywa się czwarta edycja Valvoline Rajdu Małopolski, którego bazą po raz pierwszy będą Wadowice. To wielkie wydarzenie jest połączeniem ekscytującego sportu z różnymi atrakcjami dla całych rodzin. Dzięki wytężonej pracy całego sztabu organizacyjnego, wsparcia władz, służb mundurowych oraz kilkudziesięciu instytucji i firm, Valvoline Rajd Małopolski kontynuuje swoją drogę w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, dodatkowo debiutując także w Rajdowych Mistrzostwach Strefy Europy Centralnej. 

400 km trasy

Trasa Valvoline Rajdu Małopolski liczy blisko 400 km z czego 124 to łączny dystans trzynastu asfaltowych odcinków specjalnych. Konsekwentny i systematyczny rozwój imprezy wiąże się ze zmianami w jej formule i harmonogramie. Baza rajdu została w tym roku przeniesiona z Makowa Podhalańskiego do Młyn Jacka Hotel&SPA. Nowa jest także lokalizacja parku serwisowego, który będzie gościł w Wadowicach. Również w tym mieście zaplanowano uroczysty start, a także widowiskowy odcinek specjalny. 

Park serwisowy

W dniach od 6 czerwca od godz. 6:00 do 8 czerwca do godz. 22:00 wprowadzono tymczasową organizację ruchu związana z utworzeniem parku serwisowego rajdu. Zamknięto część ul. Sienkiewicza od ul. Wojska Polskiego do ul. Teatralnej oraz od ul. Wojska Polskiego do ul. Nadbrzeżnej 77a oraz w kierunku ul. Józefa Piłsudskiego bez skrzyżowania. 

Specjalny odcinek rajdu

W piątek, 7. czerwca po ulicach Wadowic rozgrywany będzie widowiskowy odcinek specjalny rajdu. Załogi będą rywalizować na czas w ramach finałowego odcinka piątkowego etapu. W związku z tym w godzinach od 16:00 do 24:00 zamknięte dla ruchu będą ulice: Lwowska, Jagiellońska, Karmelicka, Jana III Sobieskiego, Adama Mickiewicza, Gimnazjalna, Marcina Wadowity, Bohaterów Getta, Zatorska oraz Plac Jana Pawła II. Ulice będą zamknięte fragmentami, a dokładne miejsca zakazów wjazdu prezentuje poniższa mapa: 

 
Mieszkańcy tych ulic otrzymali specjalne nalepki na samochody, tak by mogli dojechać do swoich posesji. 

W dniach od 6 do 8 czerwca zamknięte będą ulice Sienkiewicza (od skrzyżowania z ulicą Teatralną do ulicy Nadbrzeżnej I oraz częściowo do ronda), Nadbrzeżna I oraz parkingi przy ulicy Sienkiewicza i Nadbrzeżnej I. Zamknięcie nastąpi w godzinach od 6:00 w czwartek do 20:00 w sobotę. 

Utrudnienia w komunikacji miejskiej

W piątek 7 czerwca czekają utrudnienia związane z komunikacją miejską. Niektóre przystanki zostaną wyłączone z użytkowania. Zobaczcie o jakie odcinki i przystanki dokładnie chodzi:

Linia U1 WADOWICE – GORZEŃ – ZAWADKA – CHOCZNIA – WADOWICE 
Kierunek Zawadka z pominięciem przystanku na placu Kościuszki, w drodze powrotnej również z pominięciem na placu Kościuszki. 

Linia U2 WADOWICE – ZAWADKA – WADOWICE 
Kierunek Zawadka bez zmian natomiast w drodze powrotnej z pominięciem przystanków: Plac Kościuszki, ul. Gimnazjalna, ul. Sikorskiego i ul. Piłsudskiego. 

Linia U3 WADOWICE – JAROSZOWICE – WADOWICE 
Kursy odbywają się z pominięciem przystanku na Placu Kościuszki. 

Linia U4 WADOWICE – CHOCZNIA – WADOWICE 
W kierunku Chocznia bez zmian natomiast w drodze powrotnej po Przystanku Wadowice ul. Mickiewicza – Prochownia autobus udaję się bezpośrednio na Dworzec Autobusowy z pominięciem przystanków: Wadowice Plac Kościuszki, Wadowice Al. Wolności Park, Wadowice Al. Wolności, Wadowice ul. Niwy, Wadowice ul. Bałysa – Basen, Wadowice ul. Putka, Wadowice ul. Lwowska 01, Wadowice ul. Lwowska 03. 

Linia U5 WADOWICE – PONIKIEW – WADOWICE 
Kursy odbywają się z pominięciem przystanku na Placu Kościuszki. 

Linia U6 WADOWICE – CHOCZNIA – KACZYNA – WADOWICE 
Kursy w kierunku Kaczyny z pominięciem przystanku na Placu Kościuszki oraz przystanku na ul. Sienkiewicza, w drodze powrotnej z pominięciem Placu Kościuszki oraz przystanku na ul. Gimnazjalnej. 

Linia 10 ANDRYCHÓW – WADOWICE 
W kierunku Wadowic – autobus bezpośrednio z przystanku Wadowice ul. Mickiewicza ( Prochownia ) udaje się na Dworzec Autobusowy (pomija przystanek na Placu Kościuszki) 
W kierunku Andrychowa – autobus pomija przystanki na Placu Kościuszki oraz ul. Sienkiewicza. 
Natomiast dnia 6.06 oraz 8.06 – autobus pomija przystanki na ul. Sienkiewicza oraz ul. Sikorskiego. 

fot. /Valvoline Rajd Małopolski/

Źródło: Tarnów.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *