Barbara Nowak zmieniła zdanie. Dalej będzie radną

FK
FK
Barbara Nowak
Barbara Nowak

Barbara Nowak zmieniła decyzję. Zostaje w sejmiku.

Po tym jak marszałkiem województwa został Łukasz Smółka, zadowolony był prawie cały małopolski sejmik. Nowy kandydat PiS dostał nawet jeden głos od opozycji, bo zwyciężył 22. głosami, a partia rządzącą Małopolską ma 21 radnych.

Decyzja o rezygnacji z Łukasza Kmity i postawieniu na Smółkę nie spodobała się Barbarze Nowak. Radna i kurator oświaty stwierdziła, że wybór kandydata innego niż proponowany przez centralne władze partii, jest zdradą. Po posiedzeniu, na którym wybrano Smółkę ogłosiła, że składa mandat radnej.

Barbara Nowak zmieniła zdanie

Ale tak się nie stało. Już przed kolejnym posiedzeniem, Nowak przyznała na Twitterze, że waha się i nie wie, czy powinna rezygnować z pracy w sejmiku. Pojawiła się na poniedziałkowych obradach i uczestniczyła w nich.

Wydawało mi się, że sama mogę zmienić rzeczywistość na lepszą. Zapomniałam, że w Małopolskim Sejmiku znalazłam się nie własną decyzją, lecz z woli Wyborców. Dziękuję za lekcję pokory od moich Wyborców i Przyjaciół z całej Polski. Przepraszam za zamieszanie. Jestem dla Małopolan – tłumaczy swoją decyzję radna.

To nie wszystko, bo Nowak została wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *