Czekali na to 20 lat! Tytuł mistrzowski wrócił do Oświęcimia

MS
MS

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim zostali mistrzami Polski w hokeju na lodzie. W finale drużyna z Oświęcimia pokonała na wyjeździe GKS Katowice 1:0 i tym samym wywalczyła dziewiąty w historii tytuł mistrza Polski. Na tytuł mistrzowski w Oświęcimiu czekali 20 lat, bo po raz ostatni Unia sięgnęła po mistrzostwo w 2004 roku.

W niedzielę, w katowickiej Satelicie długo utrzymywał się bezbramkowy wynik. Obaj bramkarze przez 60 minut zachowali czyste konto. Przewagę miał GKS, ale nie potrafił tego udokumentować zdobyciem bramki. Dopiero w 7. minucie dogrywki udało się otworzyć wynik i jednocześnie go zamknąć. Po złotym golu Marka Kaleinkovasa Unia Oświęcim zdobyła tytuł mistrza Polski.

Musieliśmy dziś być cierpliwi, gdyż GKS zaprezentował dobry hokej. My najpierw skutecznie się broniliśmy, a potem wyprowadziliśmy tę jedną ważną kontrę w dogrywce. Cieszymy się, że po 20 latach udało nam się zdobyć tytuł – powiedział kapitan Unii Krystian Dziubiński.

Obrońca GKS nie krył natomiast rozgoryczenia. – Czujemy z kolegami wielki smutek i rozczarowanie. Cały sezon ciężko pracowaliśmy. W finale spotkały się dwie najlepsze drużyny sezonu, a Unii należą się gratulacje – relacjonował zaraz po meczu.