Darmowa woda w Krakowie dla turystów i mieszkańców. Gdzie można się jej napić?

KS
KS
Kraków

Dla turystów i mieszkańców Krakowa na mapach Google zostały zaznaczone pitniki oraz miejsca z dostępną kranowianką – krakowską wodą z kranu. Woda jest bezpieczna i można spokojnie ją pić.

Aby je szybko zlokalizować, należy wpisać w wyszukiwarce Google Mapy hasła: pitnik miejski lub kranowianka w restauracji, albo dla obu kategorii: wodopój.

Woda w pitnikach jest bezpłatna. Jednym kliknięciem można znaleźć najbliżej położony punkt. Mapy są na bieżąco aktualizowane o kolejne miejsca. Mogą być również edytowane i komentowane przez użytkowników. 

Woda z Wodociągów Miasta Krakowa od lat ma bardzo wysoką jakość i nadaje się do picia bezpośrednio z kranu. Spełnia wszelkie wymagania jakościowe, określone w rozporządzeniach zarówno polskiego ministerstwa zdrowia, jak i w dyrektywach Unii Europejskiej. 

Pierwsze pitniki w mieście

Pierwsze pitniki ogólnodostępne zainstalowane na terenie miasta cieszyły się dużym powodzeniem wśród mieszkańców i turystów. Przyczyniło się do dalszych inwestycji w tym zakresie. Specjalnie zamontowane dystrybutory umożliwiają korzystanie z pitników również zwierzętom. 

Pitniki zostały również zamontowane w 181 szkołach, w urzędach, szpitalach i na wyższych uczelniach. 

Darmowa woda w restauracji

Program Wodociągów Miasta Krakowa – udostępnia wodę prosto z kranu, woda została skierowana również do restauratorów, którzy serwują krakowiankę swoim klientom. Lokale, które biorą udział w akcji otrzymują informującą o tym naklejkę i mogą liczyć na obniżki cen obowiązkowych badań jakości wody, a ich przychylne nastawienie do kampanii pomaga zbudować pozytywny wizerunek i zachęcić większą liczbę klientów. Do programu przystąpiło 43 krakowskich restauratorów i przedsiębiorców.

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *