Drożeją bilety MPK! Wiemy o ile

FK
FK
autobus

Od 1 sierpnia podrożeją bilety MPK.

Krakowskie MPK ma problem, bo brakuje kierowców do pracy. Niedawno informowaliśmy, że niektóre linie kursują rzadziej. To nie koniec, bo niebawem podrożeją ceny biletów.

Wzrosną ceny biletów MPK

Jak informuje Platforma Komunikacyjna Krakowa od 1 sierpnia wzrosną ceny biletów. Nawet dla posiadaczy Karty Krakowskiej.

Cena miesięcznego biletu sieciowego wzrośnie z 80 do 90 złotych. Bilet miesięczny na jedną linię będzie kosztował 64 złote, zamiast dotychczasowych 54 złotych. Cena biletu półrocznego zostanie podniesiona z 420 do 470 złotych.

Zmiany obejmą również bilety ulgowe. Miesięczny bilet sieciowy z ulgą podrożeje z 40 do 45 złotych. Cena ulgowego biletu miesięcznego na jedną linię wzrośnie z 27 do 32 złotych. Natomiast ulgowy bilet półroczny będzie kosztował 235 złotych, w porównaniu do obecnej ceny 210 złotych.

Komentarz rzecznika

Do naszego artykułu odniósł się rzecznik MPK, Marek Gancarczyk.

Informuję, że w MPK SA w Krakowie nie brakuje kierowców i nie jest z tego powodu ograniczane funkcjonowanie linii obsługiwanych przez MPK. Przypominam także, że MPK SA w Krakowie nie odpowiada za ustalanie cen biletów komunikacji miejskiej – powiedział Gancarczyk.

Tagi:
Podaj dalej
1 komentarz
  • Informuję, że w MPK SA w Krakowie nie brakuje kierowców i nie jest z tego powodu ograniczane funkcjonowanie linii obsługiwanych przez MPK. Przypominam także, że MPK SA w Krakowie nie odpowiada za ustalanie cen biletów komunikacji miejskiej.
    Marek Gancarczyk
    Rzecznik prasowy MPK SA w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *