Kontrowersyjny uczony odpowiada Klubowi Jagiellońskiemu. „Nie wierzy w głupoty swojego przodka”

FK
FK
fot: Piotr Napierała

Doktor Piotr Napierała krytykuje Klub Jagielloński. „Jedyne dobrego co zrobili to…”

Klub Jagielloński opublikował artykuł: „Bartłomiej Sienkiewicz pokazuje, jak w kwartał z intelektualisty stać się groteskowym trollem”. Krakowski think tank krytykuje w nim działania Bartłomieja Sienkiewicza, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polski.

Ze Stańczyka został groteskowy błazen, który robi dokładnie to samo, za co sześć lat temu krytykował PiS. Sienkiewicz nie ma żadnych innych motywacji oprócz taniego rewanżyzmu – czytamy w tekście autorstwa Konstantego Pilawy, który przygotowuje doktorat z filozofii politycznej oświeconego sarmatyzmu w Szkole Doktorskiej Akademii Ignatianum w Krakowie. (tutaj).

Doktor Napierała odpowiada krakowskiemu filozofowi

Na zarzuty Klubu Jagiellońskiego odpowiedział doktor Piotr Napierała. Historyk prowadzi na YouTube kanał, w którym jak sam twierdzi stara się promować liberalizm kulturowy i gospodarczy.

– Bartłomiej Sienkiewicz nie wierzy w głupoty jakie wygaduje jego przodek. No i bardzo dobrze, bo wie, że czasy się zmieniły. Mieliśmy przez chwilę Moskwę i wyglądaliśmy na dużych na mapie. Fajnie posłuchać tego wycia. Uważam ich za antythink tank. Jedyne dobrego co zrobili, to to, że udowodnili, że Rosja nie jest krajem konserwatywnym – mówi Napierała w filmie (tutaj).

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *