Mistrz Polski lepszy od Puszczy w pierwszym meczu sezonu [ZOBACZ ZDJĘCIA]

FK
FK

Porażka Puszczy z mistrzem Polski. Nie obyło się bez kontrowersji.

Puszcza Niepołomice to jedyny beniaminek poprzedniego sezonu ekstraklasy, który utrzymał się w krajowej elice. Spadły ŁKS i Ruch, znacznie bogatsze kluby posiadające znacznie lepsze zaplecze. Podopieczni Tomasza Tułacza zakontraktowali doświadczonych zawodników, ale stracili Oliwiera Zycha, jednego z najlepszych piłkarzy poprzedniego sezonu.

Pierwsza kolejka i na niepołomiczan od razu czekało wyzwanie. Grali z Jagiellonią Białystok, mistrzem Polski. To było pierwsze spotkanie sezonu 2024/2025. Oby udanego dla małopolskiej drużyny.

Bez bramek w pierwszej połowie

W pierwszej połowie walka była zacięta, ale toczyła się głównie w środku boiska. Złoci medaliści ekstraklasy umiejętnościami górowali nad Puszczą. Ale zespół z Małopolski dobrze się bronił. Najlepszą akcję napędził Norman Hansen. Dośrodkował do Amifico Pululu, którego pilnował Michal Siplak. Doświadczony defensor Puszczy wytrącił napastnika z równowagi. Piłka poszybowała nad bramką. Po pierwszej odsłonie gry było 0:0.

Kontrowersja z VAR. Czy Puszcza powinna mieć rzut karny?

Pierwszy mecz i od razu kontrowersja sędziowska. Roman Jakuba walczył o piłkę z Hansenem. Piłkarz Puszczy upadł w polu karnym. Analiza VAR trwała pięć minut. Wreszcie arbiter nie przyznał karnego, bo dopatrzył się, że niepołomiczanie byli na spalonym.

Ale ta sytuacja podziałała na Puszczę orzeźwiająco. Już po chwili gola mógł zdobyć Jin-hyun Lee. Koreańczyk przejął niedokładne podanie obrońcy mistrzów Polski, ale uderzył niecelnie.

Niestety, dziesięć minut przed końcem Jagiellonia strzeliła. Miki Villar, były piłkarz Wisły Kraków dośrodkował do Nene. Portugalczyk pokonał Kevina Komara uderzeniem z woleja. Białostoczanie kontrolowali wydarzenia. Puszcza mogła się tylko bronić. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, wynik na 2:0 ustalił Lamine Diaby-Fadiga.

Jagiellonia Białystok – Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)