Piękny wschód słońca na kopcu Kraka. Tak mieszkańcy powitają lato 2024 w Krakowie

KS
KS
kopiec kraka

Już w piątek z samego rana o godz. 4.15 mieszkańcy Krakowa spotkają się na kopcu Kraka, by obejrzeć piękny wschód słońca. Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza do wspólnego oglądania wyjątkowego wschodu słońca.

Będzie to już dwudzieste drugie spotkanie, aby sprawdzić czy prawdziwa jest legenda, że gdy o wschodzie słońca staniemy na Kopcu Krakusa zobaczymy je wstające dokładnie nad Kopcem Wandy – córki prześwietnego Księcia Kraka. Gdy tego samego dnia o zachodzie słońca udamy się na Kopiec Wandy, zobaczymy senne słońce zachodzące nad Kopcem Krakusa. Bo ponoć dwa te kopce to celtyckie znaki solarne. Jak co roku nie wiadomo co się jeszcze się wydarzy, bo reżyseruje to sama Królowa Natura. 

Kopiec Krakusa

Kopiec Krakusa znajduję się w Krakowie na prawym brzegu Wisły w dzielnicy Podgórze. Usypany jest na najwyższym wzniesieniu wapiennego zrębu Krzemionek – Wzgórzu Lasoty (271 m). Wysokość od podstawy to 16 m, średnica u podstawy 57 m, górna 8 m (wierzchołek płaski), a objętość wynosi 19 100 m³.

– Zapewniamy więc atmosferę happeningu, ponadto zachwytu nad cudem natury, radości ze wstającego, nowego, pięknego dnia. Oczywiście, jak co roku rozdamy certyfikaty – informują organizatorzy 

Dla uczestników przygotowany zostanie dodatkowo poczęstunek, by umilić czas podczas wydarzenia.

Źródło: podgorze.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *