Przy Bonarce powstaną nowe bloki. Henniger Investment wybuduje 434 mieszkania

MS
MS

Firma Revetas Capital sfinalizowała sprzedaż gruntu z pozwoleniem na budowę projektu mieszkaniowego – Bonarka Meadows w Krakowie. Nabywcą jest Henniger Investment S.A., polska firma działająca w branży inwestycyjnej od ponad 30 lat – informuje portal Managerplus.pl.

Projekt Bonarka Meadows zlokalizowany jest na dwóch działkach przylegających do Budynku G i Budynku H wchodzących w skład kompleksu biurowego Bonarka for Business „B4B”. Na będących przedmiotem transakcji działkach o łącznej powierzchni zabudowy wynoszącej 10 400 mkw. można wybudować nieruchomości mieszkaniowe o powierzchni 20 800 mkw. Pozwoli to na dostarczenie na krakowski rynek 434 nowoczesnych mieszkań zlokalizowanych w czterech budynkach, z których każdy będzie miał 10 kondygnacji naziemnych.

Kompleks biurowy B4B o łącznej powierzchni 77 000 mkw. jest certyfikowany w systemie BREEAM i stanowi siedzibę wielu uznanych w swoich sektorach firm. B4B wyróżnia wyjątkowa lokalizacja: w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się jedno z największych centrów handlowych w Krakowie. Funkcje znajdujące się w sąsiadujących ze sobą nieruchomościach uzupełniają się i tworzą dla najemców i użytkowników nieruchomości wygodną lokalizację do pracy i spędzania wolnego czasu, a wkrótce także do mieszkania.

– Jesteśmy zadowoleni z udanej transakcji z Henninger Investment, renomowanym polskim inwestorem znanym z dużego doświadczenia w obszarze realizacji inwestycji mieszkaniowych. W ramach naszego komercyjnego projektu Bonarka for Business „B4B” przykładamy szczególną wagę do budowy przyjaznego środowiska wewnętrznego i zewnętrznego dla naszych najemców oraz użytkowników powierzchni, które sprzyja zachowaniu równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Różne funkcje w tej lokalizacji, w tym biurowa, handlowa, rekreacyjna i przyszła mieszkaniowa będą się nawzajem uzupełniać i stanowić dla siebie wartość dodaną – powiedział Vlad Dragoescu, Director, CEE Head of Portfolio Management w Revetas Capital.

Henninger Investment Group działa na polskim rynku od 2006 roku koncentrując się na pozyskiwaniu i zarządzaniu projektami nieruchomościowymi. Flagowy projekt dewelopera, Osiedle Wizjonerów, zlokalizowany jest w Krakowie i składa się z 16 budynków, w których mieści się ponad 1 600 mieszkań. Inwestycja powstała na terenie o powierzchni 80 000 mkw.

Źródło: Managerplus.pl

fot. Wizualizacja Bonarka Meadows (fot. materiały prasowe)

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *