Strzelał na Szewskiej z wiatrówki. W piątek zatrzymała go policja

KS
KS
zatrzymanie
fot. /kraków.policja.gov.pl/

Krakowscy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który w zeszły piątek na Rynku Głównym w Krakowie wyciągnął wiatrówkę i oddał kilka strzałów w przypadkowego mężczyznę. Grozi mu do 3 lat więzienia. 

3 maja br., w godzinach porannych do mężczyzny siedzącego na chodniku przy ul. Szewskiej w Krakowie podszedł inny mężczyzna, który po wymianie kilku zdań wyciągnął z kieszeni pistolet i oddał w jego kierunku kilka strzałów. Jak się okazało, była to wiatrówka strzelająca śrutami.

Poszkodowany mężczyzna z obrażeniami niezagrażającymi życiu został przewieziony do szpitala, natomiast sprawca oddalił się z miejsca. Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli m.in. zapisy ze wszystkich dostępnych monitoringów, na których zarejestrowany został wizerunek sprawcy.  

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Krakowie ustalili, gdzie napastnik może przebywać. 9 maja br. udali się do jednego z domów w zachodniej części miasta, gdzie zatrzymali podejrzewanego 29-latka. Tego samego dnia, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, natomiast dzisiaj usłyszał on zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu innej osoby.  

Dodatkowo jego zachowanie zakwalifikowane zostało jako występek o charakterze chuligańskim. 29-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: kraków.policja.gov.pl 

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *