Szokujące ustalenia! Puchar Polski bez kibiców Wisły i Pogoni?

FK
FK
Kibice Wisły Kraków
Kibice Wisły Kraków

Wielki finał Pucharu Polski bez kibiców? Fani Pogoni Szczecin napisali list do PZPN. Co na to Socios Wisła?

W czwartek 2 maja Wisła Kraków zagra z Pogonią Szczecin w finale Pucharu Polski. To miało być wielkie święto futbolu na PGE Narodowym. Ale możliwe, że zabraknie kibiców jednej z drużyn. Dlaczego?

Kibice Pogoni Szczecin nie wejdą na mecz z Wisłą?

O sprawie poinformował Mateusz Borek, dziennikarz Kanału Sportowego. Według jego ustaleń fani Pogoni Szczecin nie chcą, by w strefie przyjmowania kibiców znajdowali się funkcjonariusze policji. Stowarzyszenie Kibiców „Portowcy” napisało list do PZPN.

 Z posiadanych przez nas informacji, funkcjonariusze Policji mają znajdować się w strefie kontroli Kibiców Pogoni Szczecin, od samego początku zanim przybędą pierwsi kibice, prewencyjnie, a następnie uczestniczyć w kontrolach wspólnie z przedstawicielami służby porządkowej, co stanowi oczywiste naruszenie ww. przepisu – napisano.

Chodzi o ustawę dotyczącą organizacji imprez masowych. Według prawa funkcjonariusze policji mogą reagować tylko w przypadku, gdy wystąpi o to organizator, lub kierwonik do spraw bezpieczeństwa.

Organizator Pucharu Polski poprosił o pomoc policję

Jak ustalił portal TVP Sport (tutaj) funkcjonariusze znajdą się w strefie przyjmowania gości, ale nie będą uczestniczyli w kontrolach.

Obecni na terenie imprezy masowej funkcjonariusze służb porządkowych będą podejmowali czynności wyłącznie w odpowiedzi na ewentualne przypadki naruszenia prawa bądź regulaminu imprezy masowej – powiedział Tomasz Kozłowski, rzecznik PZPN.

Organizator poprosił o pomoc policję, bo w poprzednich latach na finale Pucharu Polski zdarzały się ataki na ochronę obiektu i stewardów odpowiedzialnych za wpuszczanie zorganizowanych grup kibiców na stadion.

Nie wiemy czy fani ze Szczecina pojawią się na meczu. Socios Wisła wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że jeżeli policjanci pojawią się w strefie przyjmowania gości, oni również nie rozpoczną wchodzenia na stadion. To może być naprawdę smutny finał Pucharu Polski…

Podaj dalej
1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *