Uwaga na pogodę! W niedziele burze i silny wiatr

FK
FK

Ostrzeżenie pogodowe dla Małopolski. W niedzielę może zrobić się niebezpiecznie.

IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami dla Małopolski na niedzielę, 7 lipca 2024. Alerty obejmują obszar od Krakowa przez Wadowice po Tatry i Nowy Sącz. Burze z intensywnymi opadami spodziewane są od południa do wieczora, z możliwością wystąpienia gradu.

Uwaga na pogodę! W niedziele burze i silny wiatr

Prognozy przewidują wzrost zachmurzenia w ciągu dnia, z opadami deszczu do 30 mm podczas burz. Ostrzeżenia obowiązują w godzinach 12-20 dla Krakowa, Tarnowa i zachodniej części województwa, natomiast dla południowych i wschodnich rejonów od 13 do 23.

Temperatury w niedzielę osiągną od 24°C na zachodzie do 30°C na wschodzie Małopolski. W górach będzie chłodniej: 18-22°C w Beskidach i około 15°C na szczytach Tatr. Wiatr będzie słaby, zmienny, później północny. Podczas burz porywy mogą osiągnąć 70 km/h, a miejscami nawet 90 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek możliwe są przelotne opady i burze, głównie w zachodniej części województwa. Lokalnie na wschodzie mogą wystąpić mgły ograniczające widoczność do 500 metrów.

Na poniedziałek, 8 lipca, prognozowane jest duże zachmurzenie z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu oraz burze na południu i wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 24°C na zachodzie do 28°C na wschodzie województwa.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *