Wielka akcja policji. Rozbita grupa zajmująca się sutenerstwem

MN
MN

To była akcja zakrojona na wielką skalę i zakończyła się niemałym sukcesem. Policja rozbiła gang zajmujący się sutenerstwem. Dziewięć osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

W nocy z soboty na niedzielę krakowscy policjanci razem z kryminalnymi z KWP w Krakowie oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej przeprowadzili działania wymierzone przeciwko grupie osób podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się sutenerstwem. W wyniku akcji funkcjonariuszy zatrzymane zostały 23 osoby. W śledztwie nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie dziewięciu osobom przedstawiono zarzuty.

21 kwietnia br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu oraz innych wydziałów kryminalnych Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, a także funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili działania wymierzone przeciwko osobom podejrzewanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się sutenerstwem. Kryminalni od dłuższego czasu rozpracowywali środowisko sutenerów i gromadzili materiał potrzebny do przeprowadzenia akcji.

W wyniku śledztwa, policjanci łącznie pod sześcioma adresami na terenie Krakowa oraz jednej z miejscowości w powiecie krakowskim zatrzymali 23 osoby, 16 kobiet oraz 7 mężczyzn. W toku przeszukania ich miejsc zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli 33 telefony komórkowe, gotówkę w kwocie blisko 135 tysięcy złotych, ponad 1,5 tysiąca dolarów, ponad 18 tysięcy euro oraz nielegalne substancje.

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do krakowskiej komendy miejskiej, a następnie trafiły do policyjnego aresztu. 22 kwietnia br. 9 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się sutenerstwem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto decyzją Prokuratury Okręgowej w Krakowie wobec 7 mężczyzn oraz 2 kobiet zastosowane zostały policyjne dozory, oraz poręczenia majątkowe w kwocie od 5 do 100 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: Małopolska Policja

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *