Wreszcie! Ruszyła przebudowa szkoły przy ul. Tynieckiej

MS
MS

Na te informacje czekali uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej nr 54 przy ulicy Tynieckiej. 11 kwietnia rozpoczęła się przebudowa szkoły. Prace zakończą się w 2027 r., a ich efektem będzie m.in. 16 przestronnych sal lekcyjnych, komfortowa przestrzeń dla 6 oddziałów przedszkolnych, zmodernizowana sala gimnastyczna.

Wykonawcą inwestycji jest firma Częstobud Sp. z o.o., wyłoniona w przetargu spośród trzech oferentów, z którą Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie podpisało w marcu 2023 r. umowę na realizację tego zadania. Zakres prac obejmuje przebudowę i rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 54, w tym przygotowanie pomieszczeń dla Przedszkola nr 133.

W nowym obiekcie o łącznej powierzchni użytkowej 6238 m2 znajdzie się 16 sal lekcyjnych (w tym trzy pracownie: fizyczna, chemiczna, komputerowa), świetlica i jadalnia wraz zapleczem kuchennym, biblioteka z czytelnią, a także odpowiednie sale dla sześciu oddziałów przedszkolnych. Odnowione zostaną także pomieszczenia administracyjne, gospodarcze i sanitarne, całkowitej modernizacji doczeka się sala gimnastyczna. Teren wokół budynku zostanie utwardzony, poprowadzone zostaną chodniki, drogi wewnętrzne oraz wyznaczone miejsca parkingowe. Pośród szkolnej zieleni pojawią się elementy małej architektury.

Nowy obiekt będzie w całości dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami dzięki szerokim korytarzom, odpowiednio zaprojektowanym sanitariatom oraz windom wewnętrznym. Będzie również spełniał najwyższe standardy, jeżeli chodzi o energooszczędność i ochronę środowiska – instalacja fotowoltaiczna na dachu o mocy minimum 40 kWp pozwoli zmniejszyć rachunki za prąd, a stacja do ładowania samochodów elektrycznych będzie wspierać elektromobilność.

Przedszkole i szkoła zapewnią naukę, opiekę i rozwój łącznie około 600 dzieciom i uczniom, w tym 150 przedszkolakom. Koszt przedsięwzięcia sięga 65,4 mln zł, a dodatkowym wydatkiem będzie wyposażenie.

Zgodnie z harmonogramem prac inwestycja ma być oddana do użytku w trzecim kwartale 2027 r. Obecnie kończą się roboty przygotowawcze w terenie, w tym prace ziemne, a rozpoczynają właściwe roboty budowlane polegające na wznoszeniu konstrukcji budynku.

Fot. Wizualizacja szkoły po przebudowie (fot. krakow.pl)

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *