Wzmożone kontrole w centrum Krakowa. Straż miejska wlepiła setki mandatów

KS
KS
Rynek Główny w Krakowie

Strażnicy miejscy w Krakowie, jak co weekend prowadzili wieczorno-nocne kontrole w centrum miasta. Posypały się mandaty i wykroczenia. 

Straż miejska ujawniła w ten weekend 320 wykroczeń. Nałożyła 242 mandaty karne, pouczyła 74 osoby, a w 4 przypadkach skierowano sprawę do sądu. 

Podejmowane interwencje dotyczyły najbardziej uciążliwych dla mieszkańców czynów zabronionych. Chodzi o zakłócenia porządku i odpoczynku nocnego, spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych. Dodatkowo przypadków naruszania przepisów uchwały o parku kulturowym „Stare Miasto” oraz „Kazimierz ze Stradomiem”. Z uwzględnieniem nielegalnego handlu, występów ulicznych bez zezwoleń, reklamowania działalności i usług oraz nagabywania. 

Dodatkowo strażnicy egzekwowali przepisy dot. ruchu hulajnóg elektrycznych, a także reagowali na wykroczenia popełniane przez kierowców niestosujących się do ograniczeń obowiązujących na obszarze I obwodnicy.  

Interwencje 

– ukarano mandatem karnym managera lokalu. Mężczyzna nie zastosował się do obowiązujących przepisów i nie zamknął ogródka do granicznej godziny, czyli 1 w nocy,  

– ujawniono 1 ogródek z przekroczonym metrażem – na kierownika nałożono mandat karny w wysokości 100 zł, 

– 2 osoby zostały ukarane mandatami karnymi w związku z dopuszczeniem się przez nie wybryków nieobyczajnych. 

Źródło: Straż miejska w Krakowie

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *