Znowu czerwona… Wisła tylko remisuje z Arką [ZOBACZ ZDJĘCIA]

FK
FK

Kolejny mecz, który Wisła kończy w osłabieniu. Podopieczni Kazimierza Moskala prowadzili, ale zremisowali z Arką Gdynia…

W Wiśle jeszcze panuje euforia po tym jak podopieczni Kazimierza Moskala pokonali Spartaka Trnawę, ale czas wrócić do ligowej rzeczywistości. Krakowianie walczą o awans do ekstraklasy. W poprzedniej kolejce pokonali Ruch Chorzów. W poniedziałek, kilka dni po wielkim meczu ze Słowakami mierzyli się z Arką Gdynia.

Wisła prowadziła po pierwszej połowie

Już w 13 minucie wynik spotkania otworzył Angel Rodado. Znowu dostał świetne podanie od Marca Carbo. Gdynianie bronili słabo, bo supersnajper Wisły miał mnóstwo czasu, by ułożyć sobie piłkę na nodze i oddać przepiękny, mierzony strzał. Na przerwę podopieczni Moskala schodzili prowadząc.

„Aniołek” jak lubią nazywać go fani Wisły był tego dnia nie do zatrzymania. Już cztery minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony gry, zdobył kolejnego gola. Znowu precyzyjnym strzałem z prawej nogi.

Kolejna czerwona kartka dla Biedrzyckiego

Niestety Arka zdobyła gola kontaktowego. Wyszła z kontrą po rzucie rożnym Wisły. Joao Oliveira wyszedł sam na sam z Antonem Cziczkanem i pokonał bramkarza krakowian. Jakby tego było mało, po raz kolejny z boiska wyleciał Wiktor Biedrzycki. Stoper Wisły rozegrał do tej pory trzy spotkania dla krakowian. Zobaczył w nich dwie czerwone kartki. Tym razem jego strata nie będzie tak kosztowna, bo z osłabił zespół po tym jak zobaczył drugą żółtą kartkę. Będzie mógł zagrać w następnym meczu ligowym.

Gdynianie wykorzystali przewagę. Piłka w polu karnym spadła pod nogi Oliveiry. Zachował się świetnie i zimną krwią pokonał bramkarza krakowian. Na kilka minut przed końcem spotkania było 2:2…

I tak się skończyło. Wisła przez swoją niefrasobliwość traci kolejne punkty. W ten sposób awansu do ekstraklasy nie będzie!

Wisła Kraków – Arka Gdynia 2:2 (1:0)