Klub z najwyższej ligi musi uciekać z Tarnowa. „Musieliśmy podjąć najtrudniejszą decyzję”

FK
FK
fot: Unia Tarnów

Unia Tarnów znika ze sportowej mapy Polski. Klub dokonał fuzji z Legionovią.

Jaskółka Unia Tarnów z powodzeniem występowała w ekstralidze piłki ręcznej. Szczypiorniści, w ostatnim sezonie zajęli dziesiąte miejsce. Bez problemów utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Problemy Uni Tarnów. Klub znika z ekstraligi

Ale muszą uciekać ze swojego miasta. Unia znika ze sportowej mapy Polski. Klub zostanie przeniesiony do Legionowa.

W dniu 29 czerwca 2024 roku, kluby Unia Tarnów (Jaskółka Tarnów Sp. z o.o.) i Zepter KPR Legionowo (Klub Piłki Ręcznej Legionowo Sp. z o.o.) dokonały w trybie art. 516 KSH połącznia spółek na mocy którego Zepter KPR Legionowo (Klub Piłki Ręcznej Legionowo Sp. z o.o.) przejęło klub Unia Tarnów (Jaskółka Tarnów Sp. z o.o.) wraz ze wszystkimi prawami i obowiązkami, w tym wynikiem sportowym klubu Unia Tarnów w sezonie 2023/2024 oraz z jego wszystkim zobowiązanymi względem zawodników, trenerów oraz innych pracowników i usługodawców. (Art. 494 § 4. KSH, §13 ust. 1 Regulaminu Licencyjnego ORLEN Superliga w sezon rozgrywkowym 2024/2025) – informuje Unia.

Legionowa spadła z ligi, ale zajmie miejsce Unii. Wszystko przez to, że tarnowski klub stracił miejskie finansowanie.

W obliczu oficjalnej decyzji Prezydenta Miasta Tarnowa, Pana Jakuba Kwaśnego, o całkowitym wycofaniu się z finansowania klubu, byliśmy zmuszeni podjąć najtrudniejszą decyzję o zaprzestaniu kontynuacji projektu Unia Tarnów w mieście, które nie wspiera sportu zawodowego – informuje zespół z Tarnowa.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *