Policyjna akcja “Prędkość” w całej Polsce. Posypią się mandaty na polskich drogach 

KS
KS
drogówka

W piątek 7 czerwca w całej Polsce policja prowadzi akcję “Prędkość”. Mundurowi przez cały dzień będą czatować na kierowców przekraczających limity prędkości. Kierujących czeka wiele kontroli drogowych.

Policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. 

W działaniach wezmą udział również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. 

Główna przyczyna wypadków

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Policja apeluje zatem do kierujących, by przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i rozwaga wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Wzmożona uwaga niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań. 

Choć nadrzędnym celem działań policji jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z przestrzeganiem ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. 

Źródło: policja.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *