FK
FK
fot: Dariusz Popiela

Wielki sukces młodej mieszkanki Nowego Sącza.

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w kajakarstwie górskim w Liptowskim Mikulaszu, 17-letnia Hanna Danek zdobyła srebrny medal w konkurencji K1 juniorek.

Wicemistrzyni świata z Nowego Sącza

Nowa wicemistrzyni pochodzi z Nowego Sącza. Danek, po zajęciu 13. miejsca w kwalifikacjach i 8. w półfinale, wykonała bezbłędny przejazd w finale, co zapewniło jej drugą pozycję. Zwyciężyła Czeszka Klara Mrazkova, a trzecie miejsce zajęła Włoszka Caterina Pignat.

Inni polscy zawodnicy również osiągnęli dobre wyniki. Krzysztof Książek był piąty w C1 juniorów, a Dominika Brzeska siódma w K1 U23. W konkurencjach drużynowych juniorzy w kanadyjce zajęli czwarte miejsce, tracąc do podium zaledwie 0,07 sekundy.

Ostatni dzień mistrzostw obejmuje konkurencję kayak cross, w której wystartują reprezentanci Polski w kategoriach juniorów i U23.