To się nie mieści w głowie! 57-latek przechowywał ARSENAŁ z II wojny światowej

FK
FK
fot: KMP w Myślenicach

Na posesji w Myślenicach odkryto wielkich rozmiarów, nielegalną kolekcję broni. 57-latek usłyszał zarzuty.

27 kwietnia policja z Myślenic zatrzymała 57-latka. Mężczyzna przebywał na trudnodostępnej posesji, położonej w pobliżu lasu. To co na niej zobaczyli przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Mężczyzna trzymał cały arsenał broni z II wojny światowej.

Ogromny arsenał broni z II wojny światowej w mieszkaniu 57-latka z Myślenic

Przedmioty miał skupować od 20 lat. Przechowywał je w domu bez żadnych zabezpieczeń.

–  Podczas czynności zabezpieczono pistolet maszynowy MP28, 13 sztuk elementów broni palnej, granatnik przeciwpancerny pancerfaust, 47 sztuk pocisków oraz skorup pozbawionych ładunku prochowego z zapalnikami. Znaleziono również przedmiot metalowo-betonowy w kształcie walca w bliżej nieustaloną substancją prochową, 53 sztuki amunicji różnego rodzaju i kalibru oraz 25 sztuk zapalników. – wyliczają policjanci.

W zabezpieczeniu broni pomagała grupa minersko pirotechniczna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Przedmioty zostały wysłane do badań.

Amatorowi broni grozi sroga kara

57-latkowi postawiono zarzut z art. 109 c z Ustawy o Ochronie Zabytków i Opiece nad Zabytkami, za który grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Kto podrabia lub przerabia zabytek w celu użycia go w obrocie zabytkami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – czytamy w ustawie.

Trwa ustalanie, czy mężczyzna dopuścił się czynu z art. 171 KK (wytwarzanie lub obrót substancjami niebezpiecznymi) oraz 263 par. 2 KK (posiadanie broni palnej lub amunicji bez zezwolenia). Jeżeli tak się stanie, będzie groziło mu nawet osiem lat pozbawienia wolności.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *