38 lat i dalej zachwyca. Paweł Korzeniowski pojedzie na mistrzostwa Europy

FK
FK
fot: Facebook Pawła Korzeniowskiego

Urodzony w Oświęcimu olimpijczyk zachwyca mimo wieku. Pojedzie na mistrzostwa Europy.

Paweł Korzeniowski, pochodzący z Oświęciami złoty medalista olimpijski zachwyca mimo, że ma już 38 lat. Utytułowany pływak zajął trzecie miejsce na mistrzostwach Polski w pływaniu stylem motylkowym na 100 metrów. Korzeniowski pokonał dystans w 52.21 sekudny. Jakub Majerski, który zwyciężył był lepszy o 1.35 sekundy. Dzięki temu, że zajął miejsce na podium pojedzie na mistrzostwa Europy w Belgradzie.

Korzeniowski marzy o igrzyskach olimpijskich

Złoty medalista olimpijski z Montrealu marzy o wyjeździe na igrzyska w Paryżu.

– Czas mam do 28 kwietnia. To ostatni termin zrobienia kwalifikacji. Mój wynik to musi być co najmniej 51,67 sek. i jednocześnie muszę być w dwójce najlepszych Polaków. Jakub Majerski ma już minimum z czasem 51,40. Drugiemu zawodnikowi – Jaśkiewiczowi do minimum brakuje kilku setnych sekundy. Muszę więc wygrać z jednym z nich jednocześnie wypełniając minimum. Wierzę, że to możliwe – mówił w rozmowie z RMF FM.

Urodzony w Oświęcimiu sprotowiec to jeden z najbardziej utytułowanych pływaków w Polsce. Zdobył między innymi złoto i dwa srebra olimpijski, sześć mistrzostw Europy, oraz dwa brązowe medale mistrzostw świata.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *