Cracovia wyszarpała remis! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

FK
FK

Nie było łatwo, ale Cracovia zdobyła punkt!

Cracovia zremisowała 1:1 ze Stalą Mielec w 10. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Mecz był pełen emocji i zwrotów akcji.

Pierwsza połowa dla Stali

Pierwsza połowa należała do gości. Stal objęła prowadzenie w 30. minucie po precyzyjnym strzale Matthew Guillaumera. Cracovia, mimo prób, nie zdołała odpowiedzieć przed przerwą.

Po zmianie stron gospodarze zwiększyli presję. Ajdin Hasić i Kamil Glik mieli dobre okazje, ale zabrakło skuteczności. Stal groźnie kontrowała, jednak nie zdołała podwyższyć wyniku.

Cracovia wyszarpała remis

Przełom nastąpił w końcówce spotkania. Po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny dla Cracovii i ukarał czerwoną kartką obrońcę Stali. Benjamin Källman wykorzystał jedenastkę, wyrównując stan meczu.

Mimo gry w przewadze, Cracovia nie zdołała zdobyć zwycięskiego gola. Świetne interwencje bramkarza Stali, Jakuba Mądrzyka, uratowały gościom punkt.

Dla Cracovii to drugi domowy remis w tym sezonie. Zespół trenera Dawida Kroczka czeka teraz wyjazd do Wrocławia na mecz ze Śląskiem, zaplanowany na najbliższą niedzielę o 14:45.
Cracovia 1:1 (0:1) Stal Mielec

0:1 30’ Guillaumier
1:1 86′ Källman (rzut karny)

czerwona kartka: 85′ Senger

żółte kartki: 90′ Glik – 9’ Guillaumier, 34’ Senger. 70′ Dadok, 74′ Mądrzyk

Cracovia: 27. Henrich Ravas, 24. Jakub Jugas ©, 5. Virgil Ghita, 15. Kamil Glik, 19. David Olafsson (60’ 77. Patryk Janasik), 88. Patryk Sokołowski (60’ 8. Jani Atanasov), 11. Mikkel Maigaard, 16. Bartosz Biedrzycki (89′ 17. Mateusz Bochnak), 14. Ajdin Hasić, 9. Benjamin Kallman, 7. Mick van Buren (60’ 10. Michał Rakoczy)

Stal: 39. Jakub Mądrzyk, 15. Matvin Senger, 21. Mateusz Matras, 18. Piotr Wlazło, 23. Krystian Gettinger ©, 6. Matthew Guillaumier, 19. Dawid Tkacz (90′ 11. Krzysztof Wołkowicz), 96. Robert Dadok (72′ 27. Alvis Jaunzems), 44. Serhij Krykun (60′ 32. Fryderyk Gerbowski), 10. Maciej Domański (90′ 25. Łukasz Wolsztyński), 17. Ilja Szkuryn (60′ 9. Ravve Assayag)