Sensacja w Pucharze Polski! Sandecja wygrała z Cracovią

FK
FK

Co za sensacja! Sandecja ograła Cracovię w dogrywce i gra dalej w Pucharze Polski.

Sandecja wygrała z Craocovią 3:2 po dogrywce i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. Bramki dla zespołu z Krakowa zdobyli Virgil Ghita i Ajdin Hasić.

Sandecja strzeliła pierwsza

Od początku spotkania Sandecja pokazała swoją determinację. Już w 4. minucie Przemysław Skałecki trafił w poprzeczkę, a chwilę później Jakub Burek musiał interweniować po strzale z dystansu. Cracovia miała swoje szanse, jednak Mateusz Bochnak dwukrotnie przegrał pojedynki z bramkarzem Sandecji.

Cracovia traci gola w ostatnich minutach

W drugiej połowie błąd Arttu Hoskonena wykorzystał Jakub Wilczyński, dając gospodarzom prowadzenie. Cracovia odpowiedziała w 80. minucie, kiedy Ghita trafił głową. Chwilę później Ajdin Hasić wyprowadził zespół na prowadzenie. Sandecja nie dała jednak za wygraną – w doliczonym czasie gry Piotr Kowalik wyrównał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W dogrywce decydujący cios zadał Wilczyński, który skompletował dublet po kontrze w 117. minucie. Kallman miał jeszcze szansę na wyrównanie, ale jego strzał głową minimalnie minął słupek. Cracovia pożegnała się z Pucharem Polski w pierwszej rundzie.

Sandecja Nowy Sącz p.d. 3:2 (0:0, 2:2, 2:2) Cracovia

1:0 55’ Wilczyński