Cracovia Półmaraton Królewski. Zapisy ruszyły! 

KS
KS
maraton

Już teraz można się zapisać na maraton w Krakowie. Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do jubileuszowego 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie się 20 października. W wydarzeniu może wziąć udział 10 tysięcy biegaczy. 

Meta ponownie w TAURON Arenie Kraków 

Największa pod względem frekwencji impreza z wydarzeń Królewskiej Triady Biegowej, którą tworzy wraz z Cracovia Maratonem i Biegiem Trzech Kopców, w tym roku odbędzie się 20 października. Start o godz. 10.00, już tradycyjnie z ul. Stanisława Lema – przed TAURON Areną Kraków. A meta w blasku świateł na płycie głównej w przyciemnionej największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce! Biegacze z całego świata zaświadczają, że taki finisz, przy dopingu kibiców zgromadzonych w arenie, to nie lada gratka i zastrzyk endorfin. A do tego po drodze pokonuje się malowniczą trasę, prowadzącą przez wiele pięknych miejsc w Krakowie, zarówno tych zabytkowych, jak i ukazujących nowoczesną infrastrukturę europejskiej metropolii. TAURON Arena Kraków kolejny raz będzie też bazą imprezy – tam zlokalizowane zostaną m.in. biuro zawodów, szatnie i depozyt. 

Zapisy do 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego 

Zapisy internetowe do 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego rozpoczęły się 5 czerwca w samo południe. Zgłoszenia internetowe przyjmowane będą do 15 października lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Jeżeli zostaną wolne miejsca, zapisy będą jeszcze prowadzone w Biurze Zawodów – w dniach 18-19 października. 

Za ważne zgłoszenie uważa się prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz uiszczenie opłaty startowej. W przypadku braku wpłaty niezwłocznie po rejestracji, zgłoszenie uważa się za nieważne. 

Dodatkowe informacje 

Istnieje możliwość zapisów drużynowych. Minimalna liczba zawodników, których można zapisać w ten sposób to 5 osób. Szczegóły zasad zapisów drużynowych tutaj. 

Ustalony został limit startujących – 10000 zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ww. limitu. 

W biegu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej 20 października ukończą 18 lat. 

Korona Polskich Półmaratonów

Już pierwsza odsłona Cracovia Półmaratonu Królewskiego została wyróżniona nagrodą Imprezy Roku 2014 im. Tomasza Hopfera, wielkiego propagatora sportu, w kategorii debiut podczas Gali Biegów Masowych w Warszawie. Na mapie polskich półmaratonów krakowskie wydarzenie stanowi bardzo istotny punkt dla biegaczy. Cracovia Półmaraton Królewski zaliczany jest do Korony Polskich Półmaratonów, która obejmuje dziesięć imprez z całego kraju, w tym m.in. Półmaraton Warszawski, Bieg Lechitów i Poznań Półmaraton. W ciągu dekady bieg stał się imprezą masową o międzynarodowej renomie.  

Rekordy trasy Cracovia Półmaratonu Królewskiego należą do reprezentantów Afryki. W 2019 roku Etiopczyk Enyew Mekonnen przebiegł trasę w czasie 1:01:34. W tej samej edycji Kenijka Betty Lembus pokonała trasę w czasie 1:10:48. Najszybszym Polakiem w historii Cracovia Półmaratonu Królewskiego jest Szymon Kulka, który w 2016 roku pokonał trasę w czasie 1:03:03, a najszybszą Polką Izabela Trzaskalska, która w tym samym roku finiszowała z czasem 1:11:33. 

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *