KR24 dla krakowian! Zielony skwer zniknie z Plantów Dębnickich?

FK
FK

Podjęto kontrowersyjną decyzję. Zielony skwer może zniknąć z Plantów Dębnickich.

Jak udało nam się ustalić, planowana jest wycinka przy Plantach Dębnickich. Usuniętych może być nawet 25 drzew. Prace zleciło Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Zielony skwer zniknie z Plantów Dębnickich?

To kontrowersyjna decyzja. Podczas wcześniejszych konsultacji z mieszkańcami dotyczących zagospodarowania drugiej części skweru pomiędzy ulicą Dębową a Monte Cassino, obiecano, że wycinki drzew nie będzie. Drzewa te pełnią ważną funkcję ochronną, oddzielając bloki mieszkalne od ruchliwej i hałaśliwej ulicy Monte Cassino, co dodatkowo podnosi znaczenie ich zachowania.

Interpelację w tej sprawie skierowała Iwona Chamielec, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej. W swoim piśmie radna Chamielec pyta o to, kto podjął decyzję o wycince oraz jakie kroki mogą zostać podjęte, aby ją zatrzymać. Zwraca się również z prośbą o rozważenie możliwości zmiany projektu inwestycji w taki sposób, aby uniknąć niepotrzebnej wycinki drzew.

Mieszkańcy są zaniepokojeni, bo stracą zielony trener. O tym, czy dojdzie do wyniki KR24 będzie informował na bieżąco.

KR24 dla krakowian to cykl, w którym zajmujemy się sprawami lokalnej społeczności. Jeżeli chcesz zgłosić problem skontaktuj się z nami mailowo: redakcja@kr24.pl. Pomożemy!

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *