Odszedł lekarz, który był wzorem. Kiedy pogrzeb Krzysztofa Czarnobilskiego?

FK
FK
fot: Szpital MSWiA w Krakowie

Odszedł lekarz, po którym płaczą nawet pacjenci. Kiedy pogrzeb doktora Krzysztofa Czarnobilskiego?

28 kwietnia oszedł doktor Krzysztof Czarnobliski. Był internistą, geriatrą i zastępca dyrektora szpitala MSWiA w Krakowie. Pacjenci ciepło wspominają lekarza.

Dr n. med. Krzysztof Czarnobilski przede wszystkim lubił ludzi, dlatego nie tylko leczył, ale też z zaangażowaniem edukował jak zmieniać nawyki, żeby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją. Nie odmawiał wsparcia i pomocy. Kochał życie, wykonywany zawód, całym sercem związany był ze Szpitalem MSWiA w Krakowie – pożegnali doktora koledzy ze szpitala.

Jako internista, geriatra, ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych i dyrektor ds. Lecznictwa w Szpitalu MSWiA w Krakowie – zyskał wielką sympatię i wdzięczność pacjentów. Zawsze miał dla nich czas, kojący uśmiech, dobre słowo… ale przede wszystkim, z całych sił walczył o ich powrót do zdrowia. – dodają.

To nie wszystko, bo Czarnobilski współtworzył magazyn Głos Seniora. Kształcił kolejne pokolenia lekarzy. Przed śmiercią kierował Kliniką Geriatrii Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego.

Kraków żegna wspaniałego lekarza

Pogrzeb cenionego lekarza odbędzie się w poniedziałek 6 maja. Nabożeństwo zostanie odprawione w Kościele NMP z Lourdes przy ul. Misjonarskiej 37. Ostatnie pożegnanie rozpocznie się o 11:30. Potem żałobnicy przejdą w kondukcie na cmentarz Batowice przy ul. Reduta. Złożenie trumny do grobu odbędzie sie około 13:30.

Czarnobliski będzie żegnany z honorami. Zostanie pośmiertnie odznaczony, a w trakcie nabożeństwa wystąpią artyści związani z „Piwnicą Pod Baranami”.

Rodzina zmarłego prosi o niekupowanie kwiatów i nieskładanie kondolencji. Zamiast tego bliscy proszą o wsparcie szpitala MSWiA w Krakowie.

Datki można składać tutaj:

Fundacja na Rzecz Rozwoju Służby Zdrowia MSW „PANACEUM”

Konto bankowe:
PKO BP I O/Kr 15102028920000560201274083
Tytuł przelewu: Darowizna dla Szpitala MSWiA w Krakowie

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *