Polki na podium w turnieju siatkówki plażowej w Krakowie

KS
KS
siatkówka

W niedzielę 16 czerwca odbył się ostatni dzień turnieju VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa. Reprezentantki Polski zdobyły srebrny medal, w finałowym starciu musiały niestety uznać wyższość pary z Australii. 

Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio przyzwyczaiły kibiców do emocjonujących starć, wygrywanych w tie-breakach. Mimo deszczowej aury w Krakowie niedzielne wydarzenia dzielnie śledziły tłumy kibiców. 

Pierwszy półfinał

W pierwszym półfinale australijska dwójka Georgia Johnson i Stefanie Fejes zmierzyła się z amerykańską parą Madison Shields i Delaney Peranich. Początek rywalizacji był wyrównany, jednak Johnson i Fejes po czasie z każdą akcją coraz bardziej się nakręcały. Pozytywne nastawienie oraz dużo energii poskutkowało awansem do wielkiego finału.

Drugi półfinał

Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio zagrały w drugim półfinale z rozstawionymi z „jedynką” Kennedy Coakley i Brooke Sweat. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany, ale inauguracyjną partię na swoim koncie zapisały polskie zawodniczki. Drugi set był natomiast inną historią. O końcowym wyniku decydował więc tie-break. W nim Biało-Czerwone wróciły do dobrej gry i awansowały do finału. 

Mecz o brązowy medal

Mecz o brązowy medal okazał się siostrzanym pojedynkiem. Zmierzyły się w nim Amerykanki – Shields/Peranich oraz Coakley/Sweat. Spotkanie przebiegło spokojnie i bez większych emocji. Po dwóch setach i dobrej grze z 3. miejsca w VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa cieszyć mogły się Madison Shields i Delaney Peranich. 

Mecz o złoto

Na zakończenie wydarzenia Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio zmierzyły się z australijskim duetem Johnson/Fejes. Biało-Czerwone dobrze rozpoczęły spotkanie i zapisały na swoim koncie pierwszego seta. W drugiej partii młodym Polkom zabrakło sił. Australijki bardzo dobrze to wykorzystały i doprowadziły do tie-breaka. W nim walka od początku do końca była niezwykle zacięta. Ostatecznie lepszą końcówkę zagrały australijskie zawodniczki i to one mogły cieszyć się ze złota. Reprezentantki Polski powtórzyły wynik kolegów i sięgnęły po srebro w krakowskim turnieju. 

Wyniki turnieju

Półfinały: 

  • Shields/Peranich (USA) – 0:2 (19:21, 16:21)
  • Coakley/Sweat (USA) – Ciężkowska/Łunio (POL) 1:2 (17:21, 21:8, 10:15)

Mecz o 3. miejsce: Shields/Peranich (USA) – Coakley/Sweat (USA) 0:2 (17:21, 14:21) 

Finał: Fejes/Johnson (AUS) – Ciężkowska/Łunio (POL) 2:1 (17:21, 21:11, 15:9). 

fot. /Kraków.pl/

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *