Szok! Barbara Nowak składa mandat radnej! Mówi o zdradzie

FK
FK

Szokująca decyzja ważnej działaczki. Barbara Nowak złożyła mandat radnego małopolskiego sejmiku.

Małopolska wybrała marszałka. Głosami 22 radnych nowym szefem województwa został Łukasz Smółka. To wybór, który pogodził zwaśnionych radnych PiS-u. Wcześniej, cztery razy nie udało się wybrać Łukasza Kmity, kandydata partii, która ma większość w sejmiku.

Smółka pogodził sejmik

Z takiego obrotu spraw zadowoleni byli prawie wszyscy. Jan Duda, przewodniczący sejmiku podkreślał, że to radosny dzień dla Małopolski, bo sejmik nareszcie będzie mógł zająć się pracą nad przyszłością regionu. Co więcej, na Smółkę musiał zagłosować przynajmniej jeden poseł opozycji.

Wybrano również zarząd. Każdy z kandydatów nowego marszałka uzyskał wymaganą liczbę głosów. W zarządzie województwa zasiądą Witold Kozłowski, poprzednik marszałek, a także Marta Malec Lech, Iwona Gibas i Ryszard Pagacz.

Barbara Nowak odchodzi z sejmiku. Mówi o zdradzie

To nie spodobało się Barbarze Nowak, radnej PiS i małopolskiej kurator oświaty. Gdy sesja dobiegła końca i w programie zostały już tylko wolne wnioski zabrała głos.

– Jako nauczycielka z wieloletnim stażem uważam, że powinniśmy promować piękno, dobro, a nie zdradę. Nie godzę się z tym, co mówiono za plecami o nas, naszym prezesie i naszej partii. Łukaszowi Kmicie gratuluję nieustępliwości. A ja składam mandat radnej – powiedziała Nowak.

Nowak nie będzie radną po tym jak jej wniosek zostanie formalnie przyjęty i przeprocedowany.

Podaj dalej
1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *