Tęgie lanie Wisły. Przegrała 1:6. [ZOBACZ ZDJĘCIA]

FK
FK

Wisła pojechała do Wiednia po marzenia, a dostała tęgie lanie.

Wisła walczy o europejskie puchary. Krakowianie przegrali pierwszy mecz z Rapidem Wiedeń, ale zaprezentowali się z dobrej strony. Dochodzili do dogodnych sytuacji, ale mieli problemy z finalizacją akcji. Przegrali 1:2.

Żeby awansować dalej, w Wiedniu musieli zwyciężyć różnicą dwóch goli. Kazimierz Moskal dał odpocząć niektórym piłkarzom, którzy w niedzielę grali z Polonią Warszawa. I nic dziwnego, bo krakowianie zaraz mają ligowy mecz ze Zniczem Pruszków. Wisła ruszyła po marzenia.

Wisła przegrywała 0:5

I szybko straciła nadzieję. Już w szóstej minucie Rapid prowadził. Burgstaller dostał podanie z prawego skrzydła i mocnym strzałem pokonał Antona Cziczkana.

Było coraz gorzej. W 26. minucie podopieczni Moskala stracili piłkę na swojej połowie. Siedl podał prostopadle do Belijo. Zawodnik gospodarzy uderzył nisko przy ziemi. Piłka po nodze Cziczkana wpadła do bramki.

To był prawdziwy koszmar. Trzy minuty później zespół z Wiednia prowadził 3:0. Burgstaller szedł po hat-tricka.

I skompletował go w 35. minucie. Jansson zabawił się w polu karnym Wisły, przełożył piłkę, pewnie podał do napastnika Rapidu. Burgstaller cieszył się z trzeciego gola.

Jakby tego było mało, po tym jak Zwoliński zagrał w polu karnym ręką, gospodarze mieli rzut karny. Na wysokości zadania stanął Cziczkan. Obronił jedenastkę. Ale chwilę przed przerwą Rapid strzelił piątego. Piłka w polu karnym dostała się pod nogi Rauxa Yao. Z najbliższej odległości pokonał bramkarza Wisły.

Honorowy gol Rodado

W drugiej odsłonie gry Moskal zdjął najważniejszych piłkarzy, a zespół z Wiednia oszczędzał się. Mimo tego, wpadła szósta bramka. Christoper Lang ograł Mikulca i z ostrego kąta trafił. Było 6:0.

Krakowianie zdołali odpowiedzieć. Niezawodny Angel Rodado, precyzyjnym strzałem po ziemi zdobył honorowego gola.

Wisła dostała tęgie lanie, ale zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy.

Rapid Wiedeń – Wisła Kraków 6:1 (5:0)

Wisła Kraków: Cziczkan – Jaroch, Uryga, Colley, Mikulec – Sapała, Carbo – Baena, Rodado, Sukiennicki – Zwoliński

Rapid Wiedeń: Hedl – Oswald, Hofmann, Raux, Auer – Sangare, Grgić – Seidl, Burgstaller, Jansson – Beljo.