Wisła remisuje z Polonią. Koszmarny debiut obrońcy [ZOBACZ ZDJĘCIA]

FK
FK

Nowy sezon – stara Wisła. Czerwona kartka i zmarnowane okazje w meczu krakowian.

Wisła ma już w nogach trzy mecze. Krakowianie grają w eliminacjach do europejskich pucharów. Pokonali kosowskie Llapi i przegrali pierwsze spotkanie z Rapidem Wiedeń. Podopieczni Kazimierza Moskala walczą o awans do ekstraklasy. Przełożyli pierwsze w tym sezonie spotkanie, w którym mieli rywalizować z ŁKS-em. Rozgrywki pierwszej ligi zaczęli tydzień później od meczu z Polonią Warszawa.

Trener krakowian dał odpocząć Łukaszowi Zwolińskiemu. Na atak wrócił Angel Rodado. Od pierwszych minut zagrał również Mariusz Kutwa, który z Rapidem dostał kilka minut. Szansę na wykazanie się w debiucie dostał Wiktor Biedrzycki.

Koszmarny debiut obrońcy Wisły

W pierwszej połowie Wisła dominowała, ale nie zdołała strzelić gola. Rodado świetnie odegrał piętą do Oliwiera Sukiennickiego. Młody pomocnik znalazł się w dogodnej sytuacji, ale spudłował. Do przerwy było 0:0.

Biedrzycki zapamięta debiut w Wiśle na długo. Nie potrafił zatrzymać Łukasza Zjawińskiego. Faulował go przed polem karnym i został za to ukarany czerwoną kartką. Ostatnie 35 minut, krakowianie grali w osłabieniu.

Zwoliński znowu zmarnował kluczową okazję

Nie działo się wiele. Na boisko wszedł Zwoliński i rozruszał nieco ofensywę Wisły. Świetnie spisywał się Angel Baena, ale nadal brakowało gola.

Bramka mogła paść na osiem minut przed końcem meczu. Zwoliński dostał świetne podanie od Piotra Starzyńskiego. Młodzieżowiec wypatrzył napastnika w polu karnym. Nie wiedzieć czemu, sprowadzony latem piłkarz uderzył za lekko. Wręcz podał do rąk Mateusza Kuchty. To kolejna zmarnowana przez Zwolińskiego stuprocentowa sytuacja. Z Rapidem zmarnował co najmniej trzy.

W doliczonym czasie gry bohaterem Wisły mógł zostać Rodado. Hiszpan uderzył świetnie, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Kuchta.

Wisła Kraków – Polonia Warszawa 0:0 (0:0)

Wisła: Czyczkan – Jaroch, Biedrzycki, Colley, Mikulec – Kutwa, Sapała, Baena, Sukiennicki, Młyński – Rodado

Polonia:  Kuchta – Hoxhallari, Cissé, Grudniewski – Predekniewicz, Poczobut, Koton, Durmuş – Bajdur, Terpiłowski, Zjawiński