Wybił szybę w tramwaju. 59-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu 

KS
KS
policja

W minioną sobotę policja zatrzymała mężczyznę, który wybił szybę w drzwiach tramwaju w rejonie Czerwonych Maków w Krakowie. 59-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

18 maja br. przed godziną 9:00, oficer dyżurny krakowskiej komendy miejskiej odebrał zgłoszenie dotyczące uszkodzenia drzwi w tramwaju w rejonie Ruczaju. Na miejsce udali się mundurowi z Komisariatu Policji V w Krakowie, gdzie zastali motorniczego, który przekazał, że w trakcie kursu podczas postoju na przystanku, jeden z pasażerów po tym jak opuścił tramwaj, szklaną butelką wybił szybę w drzwiach pojazdu i oddalił się z miejsca. 

Mężczyzna wrócił na miejsce zdarzenia

Podczas oczekiwania na kolejny kurs na zajezdni motorniczy zauważył sprawcę, który przyjechał w to miejsce innym tramwajem. Wówczas postanowił on ująć mężczyznę, którego chwilę później przekazał w ręce stróżów prawa. 59-latek został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Badanie trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 

Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Kara ta może być jednak wyższa, bowiem 59-latek działał w warunkach recydywy.

Źródło: kraków.policja.gov.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *