Zmiany na moście Grunwaldzkim. Kierowców czeka nowa organizacja ruchu 

KS
KS
Most Grunwaldzki

Jeszcze w tym miesiącu wejdą zmiany i będzie obowiązywać nowa, stała organizacja ruchu na moście Grunwaldzkim. Od strony Wawelu kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Dodatkowo w przyszłym roku mają pojawić się prace remontowe mostu. 

Ekspertyza przeprowadzona przez Politechnikę Krakowską wykazała, że most Grunwaldzki bezpiecznie posłuży mieszkańcom maksymalnie do 2038 roku. Docelowo most zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie zupełnie nowa przeprawa łącząca Stare Miasto i Dębniki. 

Aby jednak tak się stało i przeprawa posłużyła jeszcze kilkanaście lat, niezbędne jest wykonanie prac remontowych oraz wdrożenie nowej, stałej organizacji ruchu, która ją odciąży. 

Ścieżka rowerowa zamiast pasa jezdni

Nowa, stała organizacja ruchu zostanie wprowadzona jeszcze w czerwcu. Będzie obowiązywało ograniczenie tonażu do 7,5 tony. Dodatkowo wyłączenie z ruchu samochodowego skrajnego pasa jezdni, od strony Wawelu i przeznaczenia go pod ścieżkę rowerową. Zostanie więc taka sama, jak ta która funkcjonowała na moście kilka lat temu. Będzie ona obowiązywała do czasu wybudowania nowej przeprawy. 

Projekt prac remontowych

Pod koniec maja Zarząd Dróg Miasta Krakowa wybrał firmę, która opracuje projekt prac remontowych oraz pozyska niezbędne decyzje do jego wykonania. Zgodnie z umową, ma na to czas do marca przyszłego roku. 

Dopiero po opracowaniu dokumentacji, ZDMK zaplanuje również ogłoszenie przetargu na przeprowadzenie prac remontowych. Będzie to na przełomie II i III kwartału 2025 r. Obejmą one na pewno wymianę nawierzchni jezdni i torowiska oraz naprawę płyty żelbetowej. Przy okazji, przebudowany ma zostać również ciepłociąg. Dokładny zakres koniecznych do wykonania prac, poznamy po przygotowaniu projektu. 

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *