Kolejna śmierć w Tatrach! Trzecia w tym tygodniu!

FK
FK
fot: TOPR

Trudne warunki w Tatrach! Trzeci śmiertelny wypadek w tym tygodniu.

Kolejna tragedia w Tatrach. W sobotę, 15 czerwca, na Wrotach Chałubińskiego zginął turysta, który najprawdopodobniej stracił równowagę na zmrożonym śniegu i spadł z dużej wysokości.

Według informacji przekazanych przez ratownika TOPR Stanisława Krzeptowskiego-Sabałę, ofiara miała około 70 lat i schodziła z Wrót Chałubińskiego, gdzie wciąż znajduje się dużo zmrożonego śniegu.

– Ze względu na warunki (mgła, opad deszczu) nie było możliwości dotarcia w miejsce wypadku śmigłowcem. Ratownicy musieli udać się tam pieszo. Po dotarciu na miejsce okazało się że ciało turysty zatrzymało się nad ostatnim progiem w żlebie, w związku z czym do ewakuacji konieczne było użycie technik linowych. Po upuszczeniu ciała turysty w noszach do szlaku, zniesiono je na plecach do Schroniska Murowaniec, skąd samochodem przewieziono do Zakopanego – informuje TOPR.

Trudne warunki w Tatrach! Trzeci śmiertelny wypadek w tym tygodniu

Warunki pogodowe w wyższych partiach Tatr są bardzo wymagające. Mimo braku stałej pokrywy śnieżnej, w zacienionych miejscach wciąż zalegają płaty zmrożonego śniegu. Krzeptowski-Sabała zaznacza, że nawet krótkie odcinki mogą być niebezpieczne, a turyści powinni być wyposażeni w raki, czekan oraz kask. W przypadku braku odpowiedniego sprzętu, radzi zawrócić.

Tego samego dnia w Tatrach doszło do dziesięciu wypadków, w tym dwóch na szlaku na Rysy, gdzie turyści poślizgnęli się na śniegu. Poszkodowani zostali przetransportowani śmigłowcem do szpitala w Zakopanem. To już trzeci śmiertelny wypadek w Tatrach w ciągu ostatniego tygodnia.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *