Podczas jazdy palił jointa! Poszukiwany wpadł przez swojego kierowcę

KS
KS
policja radiowóz

Policjanci z Krakowa zatrzymali 35-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna w trakcie jazdy palił jointa, a jego pasażerem okazał się poszukiwany mężczyzna.

Wczoraj 27 czerwca w godzinach porannych, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podczas patrolu w miejscowości Cholerzyn, zauważyli przejeżdżającego kierującego skodą, który, jak dostrzegli, palił w trakcie jazdy jointa. Natychmiast wydali wyraźny sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania pojazdu, jednak kierowca zamiast tego, przyśpieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze, jednak szybko zareagowali, wyprzedzili kierowany przez niego pojazd, a następnie zajechali mu drogę, zmuszając do zatrzymania.

Posiadali przy sobie narkotyki

Mundurowi podjęli czynności wobec kierującego. Okazał się nim 35-latek z Krakowa, który oświadczył policjantom, że uciekał, ponieważ bał się konsekwencji związanych z paleniem marihuany. Wspólnie z nim podróżował 28-latek, który figurował w policyjnej bazie danych jako osoba poszukiwana do odbycia kary 60 dni pozbawienia wolności. Obaj byli pobudzeni i zachowywali się jakby byli pod wpływem środków odurzających, co też potwierdzili. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli od mężczyzn łącznie ponad 16 gramów mefedronu i 6 gramów marihuany. Kierującemu, w związku z uzasadnionym podejrzeniem, że kierował pod wpływem narkotyków, policjanci zatrzymali prawo jazdy. 

Zatrzymanym grozi więzienie

Mężczyzn zatrzymano i przewieziono do Komisariatu Policji w Zabierzowie. Młodszy z nich usłyszał zarzut posiadania narkotyków i kolejno został przez policjantów doprowadzony do zakładu karnego. Spędzi w nim wcześniej zasądzoną karę 60 dni pozbawienia wolności. Straszy z kolei, usłyszał dziś zarzut niezatrzymania pojazdu do kontroli drogowej oraz posiadania narkotyków. Po potwierdzeniu, że 35-latek w chwili zatrzymania miał we krwi narkotyki, bo w tym celu została mu pobrana, usłyszy kolejny zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Wówczas obligatoryjnie straci też uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popelnione przestępstwa 28-latkowi grozi do 3 lat więzienia, a 35-latkowi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Małopolska Alarmowo

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *